Denník N

Gastronómka Sabolová: Uvariť dôstojný obed za 3,50? Ja by som taký „produkt“ nepustila z kuchyne

Zuzana Sabolová. Foto - Stanka Topoľská
Zuzana Sabolová. Foto – Stanka Topoľská

Aj slovenské jedlá majú na to, aby dobyli svet, len potrebujú lepšie PR, hovorí gastronómka Zuzana Sabolová.

Keď niekto rád varí, je to vraj tá najhoršia motivácia na to, aby si otvoril svoju vysnívanú reštauráciu, lebo potom sa už možno k vareniu nikdy nedostane. Dostanete sa vy ako majiteľka reštaurácie ešte aj k samotnému vareniu?

Lenže ja som o tom, že raz budem variť vo vlastnej reštaurácii, nikdy nesnívala. Práve naopak, akémukoľvek vareniu som sa vždy bránila.

Keďže pochádzam z hotelierskej rodiny, videla som ten večný časový stres a vypätie, ktoré sprevádzali prevádzkovanie hotela. Rodičia boli naozaj veľmi vyťažení. V hotelovej kuchyni som si odbrigádovala svoje študentské roky a hoci ma rodičia neustále viedli k tejto práci, hovorila som si, že v živote nič podobné robiť nebudem.

Dokonca aj keď sme si s bývalým priateľom otvorili prvú reštauráciu v historickom centre Bratislavy, zaprisahala som sa, že budem starostlivý manažér, ale do kuchyne radšej nepôjdem. Môžem maximálne skontrolovať zásoby, aby som mohla urobiť objednávky potrebné na plynulý chod reštaurácie, vymyslím receptúry, naplánujem veci, no nechcite odo mňa, aby som trávila čas v kuchyni pri horákoch.

Okolnosti ma k tomu nakoniec donútili. Vždy sa môže stať, že vám v kuchyni niekto vypadne, a tak musíte zaskakovať. A navyše, vlastná reštaurácia je ako vaše dieťa, chcete sa o to jedlo starať – aby dobre chutilo aj vyzeralo.

Varíte aj doma?

Veľmi nie. Oveľa viac ma baví variť komerčne. Po prvé, mám spokojného zákazníka, ktorý povie: „Pozdravujte do kuchyne, bolo to výborné.“ A po druhé, mám za to ďalších nových klientov, ktorým spokojný konzument odovzdá posolstvo.

A čo mám za to doma? Okrem toho, už mi robí celkom problém variť v malých množstvách.

K vareniu v reštaurácii ste sa prvýkrát dostali v Austrálii, kam ste odišli po vysokej škole. Bol to pre vás šok porovnávať slovenskú gastronómiu s austrálskou?

Samozrejme.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Rozhovory

Životy žien

Teraz najčítanejšie