Denník N

Športový newsfilter: O Dunajskej Strede píšu už aj v Nemecku a nie je to príjemné čítanie

Fanúšikovia Dunajskej Stredy na zápase so Slovanom. Foto - TASR
Fanúšikovia Dunajskej Stredy na zápase so Slovanom. Foto – TASR

Roland Garros bol zážitkom pre všetkých divákov, slávny americký časopis venoval dvanásť strán ženskému futbalu a maďarský nacionalizmus v Dunajskej Strede a provokatérov zo SNS si všimlo aj Deutsche Welle.

1. Roland Garros ako Dr. Jekyll a Mr. Hyde

10 a 123. Tieto dve čísla najlepšie vystihujú tohtoročný tenisový French Open. Čo znamenajú?

Keď sa pozrieme na pozície semifinalistov Roland Garros vo svetovom rebríčku a zrátame ich dokopy, u mužov dostaneme najnižšie možné číslo, teda desať – 1. Djoković, 2. Nadal, 3. Federer, 4. Thiem. Niečo také sa stalo prvý raz od Australian Open v roku 2012.

Na druhej strane, v ženskom pavúku nastalo hotové zemetrasenie a medzi 16 osemfinalistiek sa v Paríži dostali len tri hráčky z najlepšej desiatky – a aj to dve hneď v ďalšom kole vypadli, takže semifinálová zostava vyzerala takto – 8. Bartyová, 26. Kontová, 38. Vondroušová, 51. Anisimová.

Ak si odmyslíme semifinálovú prehru Novaka Djokovića, ktorého jeho nedokonalý výkon a mrholenie rozladili natoľko, že zdrhol do šatne, skôr ako rozhodca zápas s Thiemom prerušil, márne by sme v mužskom pavúku hľadali nejaké prekvapenie.

Zdá sa, že po odchode Andyho Murrayho a pri tápaní Stanislasa Wawinku Thiem plynule zaplnil prázdne miesto vo veľkej štvorke a čaká ho skvelá budúcnosť. Len by mal popracovať na tom, aby konečne začal postupovať do štvrťfinále aj na iných grandslamoch ako Roland Garros.

Ženský turnaj v Paríži zase prinášal vzrušenie už od samého začiatku. Slovenka

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Športový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie