Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Nemožno len tak ohovárať Nicholsonovú ani v pohode šíriť fámy o Ficovi

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Nicholsonovej česť štát nechráni. Všetko mešká, aj STK mešká. Čižnár má problém, Ladislav Tichý chce byť znova kolega prokurátora Trnku.

Správy vybral a komentoval Konštantín Čikovský

1. Za ohováranie Nicholsonovej nikoho nepotrestajú

Za šírenie nepravdivej informácie, že poslankyňa SaS Lucia Nicholsonová bola v minulosti prostitútka, nebude nikto potrestaný. Informuje o tom denník SME v texte, ktorý prináša aj argumentáciu policajného vyšetrovateľa.

Ten v skratke hovorí, že na informáciu šírenú na Facebooku, ale aj v parlamente poslancom Marčekom reagovali médiá zdržanlivo, väčšina diskutujúcich na webe obvineniu voči Nicholsonovej neuverila a šíriteľ informácie nemusel vedieť, že je nepravdivá.

„Z hľadiska priemerne rozumne uvažujúceho jednotlivca nemôže byť uvedený údaj spôsobilý v značnej miere poškodiť dotknuté osoby,“ napísal vyšetrovateľ v uznesení.

Polícia nám teda hovorí, že verejne šíriť klamstvo sa smie, stačí sa tváriť, že nevieme, či šírime klamstvo alebo pravdu.

Povedané na konkrétnom príklade: Lucia Ďuriš Nicholsonová si musí zvyknúť na to, že jej tri deti budú už navždy raz za čas počúvať otázku, či je pravda, že ich mama v minulosti predávala svoje telo.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie