Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Zničujúce svedectvo od Lajčáka usvedčuje SNS

Hlavné postavy ministerstva obrany: minister obrany a člen SNS Peter Gajdoš (vpravo) a šéf služobného úradu a Dankov kamarát Ján Hoľko. Foto N – Tomáš Benedikovič
Hlavné postavy ministerstva obrany: minister obrany a člen SNS Peter Gajdoš (vpravo) a šéf služobného úradu a Dankov kamarát Ján Hoľko. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. SNS nás vracia pred rok 1989. 2. Slovensko za necelý rok takmer úplne vymenilo obľúbených politikov. 3. Nechajte komára žiť bez chémie. V Bratislave aj inde.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. SNS nás vracia pred rok 1989

V stredu 19. júna sa z cvičenia v juhovýchodnej Európe budú na základňu v Nemecku vracať vrtuľníky americkej armády. Cestou tam sa časť z nich koncom mája zastavila v Piešťanoch, aby si posádky oddýchli a stroje dotankovali. To isté sa malo zopakovať aj cestou späť.

Malé letisko by to potešilo, lebo by na medzipristátí spojencov opäť dobre zarobilo. Trnavský župan Jozef Viskupič vypočítal, že pri prvej návšteve kraj zarobil 20-tisíc.

Slovensko by zároveň absolútne nič neriskovalo, len by sa zachovalo ako štandardný spojenec. Aj na našom území totiž z času na čas prebiehajú cvičenia NATO a aj ku nám sa musia spojenecké jednotky dostať cez územie okolitých krajín. Predstava, že napríklad Česko nedovolí Nemcom, aby sa cestou na Lešť zastavili niekde pri Prahe, je čisté sci-fi.

Zničujúce svedectvo od Lajčáka

Lenže práve to podľa slovenského ministerstva zahraničia urobilo Američanom naše ministerstvo obrany. „Rezort obrany súhlasil s preletom, avšak odmietol medzipristátie,“ tvrdí hovorca od Lajčáka Boris Gandel.

Danka Capáková z ministerstva obrany tvrdí niečo iné. Rezort vraj len o žiadosti doteraz nerozhodol.

Máme tu ukážkovú situáciu, keď si musíme vybrať z dvoch protirečivých tvrdení.

Rozhodovanie je jednoduché.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Komentáre

Teraz najčítanejšie