Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Kiska mal percentá, ale nemal stranu, teraz má Za ľudí, no už nemá palác

1. Kiskovi sa pri balení vyšmykol názov strany 2. Jedno kolečko po Slovensku Ficovi nepomôže 3. Smer vyslal svojho čističa zničiť protischránkový zákon

Tvor technológiu, vďaka ktorej si budeme navzájom dôverovať. Choď na careers.innovatrics.com


 

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Kiskovi sa pri balení vyšmykol názov strany

Kým posielali v piatok od Andreja Kisku fotografie, ako sa balí z prezidentského paláca, akoby omylom sa na verejnosť prešmyklo aj meno jeho strany. Teraz už teda vieme, že Kiskovci sa budú volať „Za ľudí“.

Niektorí hneď o názve pochybovali, iným bol smiešny, ale z toho si Andrej Kiska nemusí robiť starosti. Na názov si ľudia zvyknú.

Ak by mal mať z niečoho obavy, tak z toho, že bez prezidentskej štandardy nad hlavou stratí nie len veľkú časť svojej autority, ale aj popularity.

Pozvánka od silnejších. Kým sa prezident lúčil s palácom, kus jeho bývalej popularity robil tlačovku o pár kilometrov ďalej. Strany Progresívne Slovensko a Spolu podľa očakávania potvrdili, že pôjdu v koalícii do parlamentných volieb a Andrejovi Kiskovi odkazovali, že s ním budú radi spolupracovať.

Prezidenta môže toto pozvanie trochu hnevať aj tešiť. Ešte takto pred rokom to vyzeralo, že to on bude hostiteľom opozičnej párty, lenže čím dlhšie váhal, tým viac pochybnosti vyvolával. A tým viac pozornosti nechával svojim novým konkurentom. PS/Spolu sa nenechali dvakrát prosiť a čo im Andrej Kiska ponúkol, to si vzali a premenili na víťazstvo v eurovoľbách a na percentá, ktoré im môže prezident už len závidieť.

Slobodný Kiska. Hoci bude Andrej Kiska predstavovať – už oficiálne – názov svojej strany a jej kľúčových ľudí až v pondelok, to hlavné už vieme: štartové číslo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie