Denník N

Športový newsfilter: Kým Chára bojoval o Stanleyho pohár, Kanadu nadchol basketbal

Zdeno Chára pred piatym zápasom finálovej série NHL. Foto – TASR/AP
Zdeno Chára pred piatym zápasom finálovej série NHL. Foto – TASR/AP

Zdeno Chára je už teraz legendou, kanadskí fanúšikovia sa nechali uniesť a potom to ľutovali, Slovensko síce prišlo o Adama Nemca, ale reprezentácii to môže pomôcť.

1. Chára mieri do siene slávy

Píše Matej Ondrišek

Keď novinár Greg Wyshynski z ESPN v novembri 2017 hodnotil šance 43 aktívnych hviezd NHL na zaradenie do Hokejovej siene slávy, Zdena Cháru zaradil na prvú priečku v skupine hráčov, ktorí v nej budú mať isté miesto.

„Čo viac by ste ešte mohli povedať o 206-centimetrovom chlapovi, ktorý je považovaný za neopakovateľnú kombináciu veľkosti, schopností a úspechu? Má jednu Norrisovu trofej, šesťkrát bol na ňu nominovaný a má Stanleyho pohár so svojím Bostonom Bruins. Chára mohol byť vedľajší, namiesto toho je nesmrteľný,“ napísal v sprievodnom texte.

Posledná Wyshynského veta je v Chárovom príbehu veľmi dôležitá. Za pripomenutie stojí, že tréneri mu v mladosti odporúčali, aby zanechal hokej a dal sa radšej na basketbal.

On namiesto toho vytrval pri hokeji a dnes je jednou z najväčších osobností mesta Boston aj mimo ľadu. Je známy početnými charitatívnymi aktivitami, pričom vplyv na komunitu je tiež jeden z faktorov, ktorý je zvažovaný pri

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Športový newsfilter

Teraz najčítanejšie