Denník N

Prečo sme sa nepýtali na pohlavie? Nebavilo nás počúvať, aká smola, že to zase bude syn

Ilustračné foto - Pixabay
Ilustračné foto – Pixabay

Dievča alebo chlapec? Veľká otázka pre rodičov v očakávaní. Hoci dnes sa to dá zistiť ľahko, sú páry, čo uprednostnili prekvapenie.

Nie tak dávno, pred pár desiatkami rokov, mohli budúci rodičia pohlavie svojho bábätka akurát tak hádať, a ak veľmi chceli, riadiť sa všelijakými nespoľahlivými až bizarnými babskými poverami. Tie pohlavie dieťaťa určovali podľa tvaru brucha, chutí budúcej matky, závažnosti ranných nevoľností či toho, či budúca matka v tehotenstve „opeknela“ alebo naopak.

Dnes už zisťovanie pohlavia nie je problém a ľudia túto možnosť hojne využívajú. Zjednodušuje to výber mena, a hoci sú výbavičky aj kočíky stále viac unisex, aj rozhodnutia pri nakupovaní. Tým rodičom, čo sa chcú dieťaťu prihovárať ešte v maminom brušku, to zase uľahčuje komunikáciu.

Sú však aj páry, ktoré sa rozhodnú, že si na odhalenie toho, či majú dievča alebo chlapca, počkajú, až kým sa dieťa narodí.

Chceli sme dcéru

Karol a Valika mali rýchlo po sebe dvoch synov. S tretím dieťaťom čakali, keď už boli chlapci v prvej a druhej triede. Hlavne Karol chcel dievča.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Rodičovstvo

Teraz najčítanejšie