Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Na konci Ficovho chaosu je Radoslav Procházka

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Na koaličnej rade sa hovorilo o predčasných voľbách, Fico si ide ďalej svoje. 2. Nový pokus Smeru ochrániť svojich oligarchov nevyšiel. 3. Sulík a Hlina sa po rokoch uzmierili, prípravy na voľby naplno pokračujú.

Správy vybral a komentoval Roman PatajPodcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Na koaličnej rade sa hovorilo o predčasných voľbách, Fico si ide ďalej svoje

Parlament opäť nezvolil dosť kandidátov na ústavných sudcov. Potrebný počet hlasov dostal len Radoslav Procházka, zvyšných 15 uchádzačov o päť zostávajúcich miest má šancu počas opakovanej voľby na budúci utorok. Ak by poslanci zlyhali aj vtedy, Andrej Danko by musel vyhlásiť nové kolo voľby po letných prázdninách.

Neznamená to, že sa teraz Procházka stane ústavným sudcom. Prezidentka Zuzana Čaputová počká, kým bude mať plný počet uchádzačov, až potom z nich vyberie šesť sudcov.

Dnešný výsledok ešte viac prehlbuje pocit hanby a traumu, ktorú z voľby vyrába Robert Fico. Od rána sa opäť snažil všetko manipulovať, čo sa mu nakoniec podarilo.

Najskôr prišiel s tvrdením, že hoci všetci ostatní hovorili o potrebe zvoliť šesť kandidátov, Fico oznámil, že to nie je správny počet. Danko sa obrátil na ústavnoprávny výbor, aby rozhodol. Jeho členovia rozhodli tak, ako si Fico neželal, a potvrdili číslo šesť. V záverečnom hlasovaní sa k nim ako jediný zo Smeru pridal dokonca aj Róbert Madej.

Začína to byť dramatické

Potom kolovali správy, ako poslanci Mosta a SNS u opozície sondujú,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Komentáre

Teraz najčítanejšie