Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Ešte aj Mečiar mal v tejto veci viac odvahy ako Danko, Bugár a Pellegrini

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Smer, SNS i Most podporili opozičný návrh, ktorý núti Harabina rozhodnúť sa, kým chce byť. 2. Danko presvedčil koalíciu, aby mu odklepla nápad, ktorý oberie opozíciu o peniaze. 3. Chystá sa dočasný koniec starých exekúcií.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Všetci proti Harabinovi

Návrhy opozičných poslancov majú v súčasnom slovenskom parlamente šancu na úspech v podstate len vtedy, keď ich opozícii ukradne niekto z koalície. No hrozba v podobe Štefana Harabina, ktorý to po prezidentských voľbách zrejme hodlá skúsiť aj v tých parlamentných, koaličných poslancov máta tak, že na toto takmer železné pravidlo zabudli.

Väčšina poslancov Smeru, SNS i Mosta i celá nefašistická opozícia totiž v druhom čítaní podporili pozmeňujúci návrh Alojza Baránika, ktorý navrhol, aby sa sudca, ktorý kandiduje vo voľbách, už na súd nemohol vrátiť. A Harabin by si tak, na rozdiel od situácie pred prezidentskými voľbami, musel vybrať, či chce ešte súdiť, alebo sa definitívne vráti do politiky.

Tri problémy zákona

Vymenovať dôvody, prečo by tento človek nemal byť ani sudcom, ani poslancom (nehovoriac o vládnej funkcii), azda netreba. Stačí si spomenúť na jeho pôsobenie na ministerstve spravodlivosti, na Najvyššom súde či v nedávnej kampani. No akokoľvek sa nám môže tento človek nepáčiť, Baránikov návrh má predsa len niekoľko vážnych nedostatkov.

Nie nadarmo už zákon dostal prezývku lex Harabin. Je to preto, že hoci by sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Komentáre

Teraz najčítanejšie