Cori Gauffová po víťazstve nad Venus Williamsovou. Foto - AP Photo/Tim Ireland
Cori Gauffová po víťazstve nad Venus Williamsovou. Foto – AP Photo/Tim Ireland

V druhom kole si Cori Gauffová zahrá s Magdalénou Rybárikovou.

Médiá hovoria o jednom z najväčších prekvapení v histórii Wimbledonu.

Cori Gauffová ešte ani nebola na svete, keď už Venus Williamsová vyhrala štyri grandslamové tituly.

Ich súboj v prvom kole bol stretom generácií, Williamsová bola v 39 rokoch najstaršou tenistkou v hlavnej súťaži. Delí ich 24 rokov a 269 miest v rebríčku WTA.

Pätnásťročná Gauffová však odohrala výborný zápas, pôsobila sebaisto a nad päťnásobnou víťazkou Wimbledonu zvíťazila v dvoch setoch 6:4, 6:4.

Záver zápasu:

Už má sponzora ako Federer

Vo veku 15 rokov a 122 dní sa stala vôbec najmladšou tenistkou, ktorá sa kvalifikovala do hlavnej súťaže najslávnejšieho turnaja.

Tesne pred posledným zápasom kvalifikácie pritom na tenis až tak veľmi myslieť nemohla. Na diaľku musela do školy vypracovať test z vedy. Podarilo sa, spravila na B.

„Po tom, čo som sa dostala do hlavnej súťaže, dvaja moji učitelia uvideli moje meno v novinách a zistili, že hrám tenis. Mám však ešte troch ďalších,