Denník N

Druhá séria Big Little Lies je dokonalou prehliadkou hereckých výkonov, ale aj ľudských zlyhaní

Druhá séria Big Little Lies má nové postavy. Foto - HBO
Druhá séria Big Little Lies má nové postavy. Foto – HBO

Do seriálu pribudla postava svokry, ktorú stvárňuje Meryl Streep. Na prvý pohľad môže pôsobiť komicky, ale nechceli by ste, aby vás vypočúvala.

Text obsahuje spoilery z prvej série seriálu 

Pokračovanie temnej komediálnej seriálovej drámy odhaľuje osudy pätice matiek, ktoré nemilosrdne doháňajú následky vraždy, do ktorej sa spolu zaplietli.

Ich životy sa komplikujú, problémy prehlbujú a odhalenie spoločne skrývaného tajomstva visí vo vzduchu. Príchod novej postavy, matky zavraždeného manžela, ktorú stvárňuje Meryl Streep, dodáva seriálu rýchlejšie obrátky. Podarí sa jej odhaliť lož, ktorú priateľky urputne taja pred svetom?

V mestečku Monterey na kalifornskom pobreží sa odohráva spletitá sieť osudov bohatých a naoko vyrovnaných žien, ktoré žijú v dokonalých moderných domoch a trápia sa svojimi malými veľkými problémami. Ako sa bežný divák môže vcítiť do príbehov o amerických paničkách z vyššej strednej triedy? Zo začiatku sa to môže zdať ako nesplniteľný zámer.

Napriek tomu je tento seriál, vytvorený podľa knižného bestselleru od spisovateľky Liane Moriartyovej, jedným z najpresnejších seriálových spracovaní problematiky rodičovstva, partnerstva, domáceho násilia a takmer encyklopedickou prehliadkou ľudských pochybení. „Pravdepodobne najvtipnejšia kniha o vražde a domácom násilí, akú som kedy čítala,“ napísala jedna z čitateliek vo svojej recenzii na knižnom portáli Goodreads. A platí to presne.

https://www.youtube.com/watch?v=eCWevZV945M

Malé veľké problémy

Ich deti chodia do rovnakej triedy, bývajú v jednom meste a okrem ich vlastných problémov s partnermi a ratolesťami ich spája

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Seriály

Kultúra

Teraz najčítanejšie