Denník N

Keď otec ušiel, mama sa chcela zabiť. Ja som mal 13 rokov a dával som na ňu pozor

Ilustračné foto - Flickr.com
Ilustračné foto – Flickr.com

Je v poriadku, keď dieťa pomáha svojmu rodičovi, ale keď muselo predčasne dospieť, aby riešilo problémy svojich rodičov, môže to pokaziť jeho vyhliadky do života.

Martin vyrastal v 80. rokoch na sídlisku v stredoslovenskom meste. Bol druhák, keď sa rodičia rozišli. Otec si našiel mladšiu ženu a Martinovi pribudli dvaja poloviční súrodenci. Zostal sám s mamou, k otcovi chodil každý druhý víkend, cez niektoré sviatky a trávil s jeho rodinou mesiac prázdnin.

Vzťahy medzi jeho rodičmi boli napriek rozvodu dobré, otec mame pomáhal s „chlapskými“ robotami okolo bytu, veci súvisiace s Martinovou výchovou riešili bez hádok.

Keď mal Martin dvanásť rokov, odcestoval otec s novou manželkou a deťmi na dovolenku do Juhoslávie. Dohoda bola taká, že Martin za nimi príde o tri dni neskôr v aute so strýkom.

„Povedali mi, že to tak bude pohodlnejšie. Strýko, otcov brat, mal len priateľku, boli by sme v aute traja, v otcovom piati a moji malí bratia by sa nemohli vyspať. Nemal som žiadne podozrenie, takto sme už niekoľkokrát spolu cestovali, hoci nikdy nie do zahraničia. Lenže vtedy bolo všetko úplne inak. Od toho leta sa mi úplne zmenil život,“ hovorí Martin.

Ukázalo sa, že Martinov otec a jeho nová rodina

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Teraz najčítanejšie