Denník N

Megan Rapinoe: Futbalistka, ktorá by podľa jedného prieskumu mohla poraziť Trumpa vo voľbách

Megan Rapinoe (kľačí). Foto – TASR /AP
Megan Rapinoe (kľačí). Foto – TASR /AP

Dôvodov, prečo spolukapitánka americkej ženskej futbalovej reprezentácie púta toľko pozornosti, je mnoho. To, že irituje Donalda Trumpa, je len jeden z nich.

Na také víťazné gesto, aké predviedla na nedávnych ženských majstrovstvách sveta vo futbale Megan Rapinoe, najlepšia hráčka na turnaji a členka tímu, ktorý získal zlatú medailu, boli diváci doteraz zvyknutí hlavne u mužských hráčov. Naširoko rozpažené ruky, hrdo zdvihnutá hlava, nohy akoby vrastené do trávnika.

Niet divu, že 34-ročnej hráčke, ktorá sa počas svojej kariéry podieľala na mnohých víťazstvách americkej reprezentácie, vyčítali takéto správanie hlavne tamojší konzervatívni komentátori. Podľa nich sa Rapinoe neprezentovala dostatočne „žensky“.

„Takýto prejav neochvejného sebavedomia nie je pre ženy zvyčajný. Od nich sa tradične očakáva, že sa ovládnu a budú vystupovať skromne,“ povedala BBC profesorka Bonnie Morrisová z Kalifornskej univerzity.

Mužskí športovci podľa nej môžu byť až grobianski a nadrapovať sa bez toho, aby ich niekto kritizoval, ale pretože Rapinoe je lesba s ružovými vlasmi, ktorá nemá problém konfrontovať prezidenta Trumpa, jej vystupovanie desí ľudí, čo nikdy predtým nestretli niekoho ako ona.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Donald Trump

Teraz najčítanejšie