Denník N

Vychovala tri extrémne úspešné dcéry, pripisuje to „panda rodičovstvu“

Foto - Facebook Esther Wojcicki
Foto – Facebook Esther Wojcicki

Dve z troch dcér Esther Wojcicki sa umiestňujú v rebríčkoch najbohatších Američaniek, tretia je profesorkou.

Americká stredoškolská učiteľka žurnalistiky a mediálnej výchovy Esther Wojcicki je asi najdiskutovanejšou autorkou na anglosaských fórach, ktoré sa venujú rodičovstvu. To, že napísala  knihu o tom, ako vychovať úspešných ľudí, by ju ešte do tejto pozície nekatapultovalo, lebo police so self-help knihami o rodičovstve sú v kníhkupectvách rovnako dlhé ako s tými, čo radia, ako zbohatnúť, schudnúť, mať poriadok v skrini, nestratiť partnera a vyliečiť sa z chorôb pozitívnym myslením.

Wojcicki však tvrdí, že má živý dôkaz, či vlastne tri, že jej výchovné metódy fungujú. Jej najstaršia dcéra Susan bola vôbec prvou marketingovou manažérkou Googla a teraz je CEO v YouTube, prostredná Janet je významnou profesorkou antropológie a epidemiológie a najmladšia Anne je spoluzakladateľkou spoločnosti 23andMe, ktorá sa venuje genetickému testovaniu.

Všetky tri sestry sú profesionálne mimoriadne úspešné, najstaršia a najmladšia aj vo finančnom vyjadrení, lebo obe sa pravidelne objavujú v zoznamoch najbohatších žien USA.

Ich mama Esther to pripisuje tomu, ako dcéry vychovávala.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie