Denník N

Špeciálny prokurátor Kováčik hovorí dva roky o odchode, k činu sa stále nemá

Dušan Kováčik v časoch, keď ešte viedol špeciálnu prokuratúru. Dnes už sedí vo väzení za korupciu a súdia ho ďalej. Foto N – Tomáš Benedikovič
Dušan Kováčik v časoch, keď ešte viedol špeciálnu prokuratúru. Dnes už sedí vo väzení za korupciu a súdia ho ďalej. Foto N – Tomáš Benedikovič

Dušan Kováčik nespresnil termín svojho odstúpenia ani po tom, čo bolo zverejnené ďalšie jeho prepojenie na nitrianskeho oligarchu Norberta Bödöra. Reagoval, že ide o klamstvo.

V júni 2017 špeciálny prokurátor Dušan Kováčik prvýkrát verejne povedal, že sa nechystá dokončiť svoj mandát. „Teraz viem povedať len toľko, že určite do roku 2021 vo funkcii nebudem, určite nie,“ vyhlásil. Aj vlani zopakoval, že skončí oveľa skôr, ako je platný jeho mandát.

Kedy teda vo funkcii skončí? Nehovorí to ani teraz, keď aktuality.sk napísali, že špeciálny prokurátor vynášal informácie nitrianskemu podnikateľovi Norbertovi Bödörovi. Ten má blízko k Smeru a stretol sa s Kováčikom, aby s ním prebral veci, ktoré chcel z väzby riešiť Marian Kočner.

Kováčik to poprel. Spravodajský portál s nadáciou Zastavme korupciu opísal výpoveď bývalého novinára a bývalého člena SIS Petra Tótha. Ten mal robiť spojku medzi obvineným Kočnerom a Bödörom v kauze falšovania zmeniek televízie Markíza, nie teda v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, z ktorej objednávky Kočnera tiež obvinili.

Špeciálny prokurátor je prakticky neodvolateľný. Ak sa nerozhodne odísť sám, je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie