Denník N

Rusko to hrá na Kaliňáka

Foto - TASR
Foto – TASR

Signatár zmeniek i Kočner sú stále oficiálne nevinní, ale v procese ťahajú za veľmi krátky koniec

Aj keď pojednávanie sa má skončiť až na budúcu stredu, za pozornosť stál už prvý deň súdneho procesu s Marianom Kočnerom a Pavlom Ruskom. Dôvodov je viac ako dosť.

Po prvé, to, že sa Kočner konečne ocitol pred súdom (i keď nie fyzicky), je po rokoch, keď sa s ním spájali tie najhoršie podozrenia, no on nemal právo hájiť sa pred súdom, dobrá správa. Lenže ešte oveľa lepšie by bolo, keby sa tak stalo už dávnejšie, najneskôr pred vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Po druhé, to, že sa pred súdom Kočner a Rusko neocitli skôr, bolo dané aj tým, kto sa zmenkami zaoberal pred vraždou. Vyšetrovatelia NAKA vraj zmenky skúmali, no nepodarilo sa im preukázať ich falšovanie, tak sa vecou zaoberať prestali. Nevedno, ako dopadne proces, obaja obžalovaní sú formálne stále nevinní, no ak by ich súd uznal vinnými, bolo by fajn, keby sa spravodlivého procesu či aspoň vyšetrovania dostalo aj elitným policajtom, ktorí žiadny problém nenašli.

Po tretie, práve na tomto pozadí vynikne postava prokurátora Jána Šantu, o ktorom Kočner šíril nactiutŕhačské reči, no ktorý sa tak vôbec nespráva. Naopak, odkedy sa ujal prípadu cez obžalobu po pojednávanie, kam prišiel s údajnou

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kočner

Pavol Rusko

Teraz najčítanejšie