Denník N

Real opäť rozmýšľa viac marketingovo. Zidane: Čím skôr Bale odíde, tým lepšie

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Real Madrid cez leto minul na piatich nových hráčov podľa portálu Transfermarkt už viac ako tristo miliónov eur, ale s utrácaním ešte nemusel skončiť.

Klub, ktorý sa vždy pri svojom fungovaní neriadil iba športovým hľadiskom, sa navyše snaží zbaviť Garetha Bala, stále jedného z najlepších hráčov planéty.

V prvej polovici júna na Estadio Santiago Bernabéu fanúšikom predstavili novú posilu, Belgičana Edena Hazarda. Ten na tlačovej konferencii sám priznal, že tento prestup očakával už rok predtým – po tom, ako svoju reprezentáciu doviedol do semifinále majstrovstiev sveta a Cristiano Ronaldo odchádzal z Realu do Juventusu Turín.

O Hazardovom odchode do Španielska sa špekulovalo dlhé roky, Chelsea o jeho zotrvanie musela bojovať v podstate počas každého prestupového obdobia. Teraz zaňho – ako zrejme najlepšieho hráča v anglickej Premier League – musel Real zaplatiť 100 miliónov eur, pričom celková suma sa ešte v závislosti od výkonov môže vyšplhať na 130 miliónov.

Ide o najdrahší nákup Realu od roku 2013, keď zaplatil 101 miliónov za Garetha Bala.

Bale na odchode

A práve tohto waleského krídelníka sa teraz Real chce zbaviť. Ukazuje to, akým špecifickým klubom Real je. Bale s ním vyhral raz španielsku ligu, raz Copa del Rey a štyri razy Ligu majstrov, pričom minulý rok vo finále proti Liverpoolu prišiel na ihrisko ako náhradník a strelil dva góly. Podľa portálu Football Whispers strelil v 231 dueloch 102 gólov, pridal 65 asistencií a získal dokopy trinásť trofejí.

Balovo pôsobenie v Reale rozhodne nemožno opísať ako neúspešné, ale nikdy si s fanúšikmi nedokázal vytvoriť silné emočné puto, vďaka ktorému by mu tribúny podávanie dobrých výkonov uľahčili. Bala v minulej sezóne zo zostavy dokonca často vytláčal 19-ročný Brazílčan Vinícius Júnior, ktorého opisujú ako nástupcu Cristiana Ronalda. Walesana už v minulosti kritizovali pre mnohé zranenia aj nestabilné výkony.

Tréner Realu Zinedine Zidane minulý týždeň na tlačovej konferencii povedal, že klub pracuje na odchode Bala, a čím skôr odíde, tým lepšie. Jeho vyjadrenia Jonathan Barnett, agent Walesana, označil ako „hanbu“.

Zidane sa následne bránil, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie