Denník N

Za slušné Slovensko sa ospravedlnilo Matovičovi, ten sa predtým pustil do Trubana, Kisku aj Beblavého

Protesty Za slušné Slovensko, Igor Matovič a Michal Truban. Fotokoláž - Foto N
Protesty Za slušné Slovensko, Igor Matovič a Michal Truban. Fotokoláž – Foto N

Po týždni mediálnej prestrelky sa organizátori protestov ospravedlnili za prudkú reakciu.

Iniciatíva Za slušné Slovensko po takmer týždni priznala, že prehnane zareagovala na Igora Matoviča, a ospravedlňuje sa mu. Po tom, ako minulý týždeň Denník N upozornil na to, že OĽaNO si zarezervovalo Námestie SNP počas výročia Nežnej revolúcie, poslali organizátori stanovisko, v ktorom tvrdili, že im a aj hlavným osobnostiam Nežnej revolúcie odmieta Matovič námestie prenechať.

Organizátori teraz priznali, že hnutie OĽaNO so žiadosťou o prenechanie Námestia SNP neoslovili. „Sme občianska iniciatíva a nikdy sme s politickými stranami nespolupracovali. Aj preto sme pána Matoviča neoslovili so žiadosťou o prenechanie námestia, keď sme zistili, že si ho na oslavy Novembra zarezervoval na celý týždeň, ale rezervovali sme iné námestie,“ hovorí Eva Lavríková z iniciatívy.

„Naša výzva bola následne reakciou na informáciu z médií (konkrétne z článku Denníka N), že pána Matoviča za tento postup kritizujú aj osobnosti z 89. roku,“ pokračuje Lavríková s tým, že sa za prvú výzvu ospravedlňujú.

Matovič ospravedlnenie iniciatívy prijal. „Zároveň opakujem moje pozvanie na stretnutie, aby sme so všetkými, ktorým na demokracii záleží, spoločne usporiadali dôstojné oslavy 30. výročia Nežnej revolúcie,“ uviedol.

Za slušné Slovensko: Ostrý tón a neoverené tvrdenie

„Ospravedlňujeme sa za príliš ostrý tón tejto výzvy, ako aj za neoverené tvrdenie, ktoré mohlo pôsobiť zavádzajúco. Naším úmyslom nebolo komukoľvek vrátane pána Matoviča poškodiť, ale zdôrazniť občianskosť tohto významného dátumu,“ napísala iniciatíva.

V ospravedlnení na Facebooku Za slušné Slovensko meno Matovič nespomína

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Igor Matovič

Slovensko

Teraz najčítanejšie