Denník N

Šéf tímu Gorila Lukáš Kyselica odchádza do civilu

Lukáš Kyselica odchádza k 1. októbru z polície do civilu. Foto - archív N
Lukáš Kyselica odchádza k 1. októbru z polície do civilu. Foto – archív N

Po Marekovi Gajdošovi končí v polícii na vlastnú žiadosť aj ďalší šéf tímu Gorila Lukáš Kyselica. Policajta chválil aj právny zástupca Zlatice Kušnírovej Roman Kvasnica.

Vyšetrovateľ Lukáš Kyselica podal v utorok ráno žiadosť o odchod do civilu. Denníku N to potvrdil on sám. Policajtom tak bude už len do konca septembra, kým mu vyprší dvojmesačná výpovedná lehota. Kyselica dva a pol roka šéfoval tímu Gorila, ktorý vyšetruje jednu z najväčších korupčných káuz na Slovensku.

„Dnešného dňa som podal žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru príslušníka PZ. Pokiaľ mi bude plynúť dvojmesačná výpovedná lehota, tak sa nebudem vyjadrovať k svojmu ďalšiemu pôsobeniu. Ak bude o to záujem, vyjadrím sa 1. 10. 2019,“ povedal Kyselica.

Kyselica odchádza z polície na vlastnú žiadosť len pár mesiacov po tom, čo sa tímu, ktorý existuje takmer osem rokov, podarilo získať nahrávky z Gorily. Našli ich pri domových prehliadkach u Mariana Kočnera v decembri 2018.

Pravosť nahrávok už skúmajú znalci, policajti zatiaľ zistili, že nahrávky sú totožné s prepisom, ktorý niekto koncom roka 2011 zavesil na internet. Samotné nahrávky sú ešte podrobnejšie ako takzvaný analytický prepis.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kauza Gorila

Teraz najčítanejšie