Denník N

Nevedeli sme uniknúť pred banalitou toho zla, o Kuciakovi sa nám aj snívalo, hovoria scenáristi Za sklom

Roman Olekšák, Tomáš Maštalír a Valeria Schulczová. Foto - Stanka Topoľská/JOJ
Roman Olekšák, Tomáš Maštalír a Valeria Schulczová. Foto – Stanka Topoľská/JOJ

Vravia, že sa pri písaní scenára inšpirovaného vraždou novinára nesnažia dojiť emócie. Všetky kauzy v seriáli sú symptómy rakoviny tejto spoločnosti, vysvetľujú Valeria Schulczová a Roman Olekšák.

Scenáristi novej série Za sklom rozprávajú aj o tom, ako sa tu celá jedna politická skupina správa ako mafia, čo sa tu za Smeru rozbujnelo, aké primitívne boli Kočnerove podvody, že Kaliňák si vegetí v exotike či ako môže ich seriál vnímať volič Smeru a SNS.

 

Bola vražda novinára hlavným impulzom, aby vznikla tretia séria Za sklom alebo o nej televízia JOJ uvažovala už predtým?

Valeria Schulczová: Latentne sa o nej uvažovalo, ale vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej bola definitívnym spúšťačom.

Bolo pre vás ťažké písať scenár a mať pri tom na mysli skutočnú vraždu?

Schulczová: Bolo to veľmi náročné – emočne aj čo sa týka informácií, ktoré bolo treba dohľadať, a pritom sme sa museli prelúskať tou strašnou špinou. Keď sa dozvedáte detaily a vyskakujú na vás rôzne fotky, naozaj to nie je nič príjemné. Raz sa mi dokonca aj snívalo, že mi volal Jano Kuciak. Úprimne poviem

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kočner

Vražda Jána Kuciaka

Kultúra, Slovensko

Teraz najčítanejšie