Denník N

Minulý rok prespával u sestry na podlahe, dnes má najpopulárnejšiu pieseň. Lil Nas X búra hranice hudobných žánrov

»Old Town Road« podľa Billboardu nemá dosť country prvkov. Foto - Instagram (@lilnasx)
»Old Town Road« podľa Billboardu nemá dosť country prvkov. Foto – Instagram (@lilnasx)

20-ročného rapera Lil Nas X pred rokom ešte takmer nikto nepoznal, ale teraz prekonal historický rekord hitparád Billboardu. Na Twitteri potom vyhlásil, že je homosexuál, a stal sa jedným z najdôležitejších predstaviteľov trendu kovbojov čiernej pleti.

Pred pár mesiacmi sa Lil Nas X, vlastným menom Montero Lamar Hill, iba hľadal. Skončil so štúdiom informatiky, odišiel z domu a prespával na podlahe v sestrinej obývačke. Tá mu však potom povedala, aby odišiel, hoci mal na účte len okolo šesť dolárov.

Hill však medzitým na YouTube našiel beat od holandského producenta s umeleckým menom YoungKio, ktorý pripomínal atlantský trap a obsahoval aj sample od Nine Inch Nails.

„V škole som povedal, že si zoberiem semester voľna, ale vedel som, že sa už nevrátim. Cítil som sa, akoby sa na mňa tlačili všetky steny,“ hovoril neskôr pre Dazed. „Presne som vedel, čo mám s tým beatom urobiť. Dúfal som len, že to predtým nenapadlo nikomu inému.“

„Can’t nobody tell me nothin’ / You can’t tell me nothin’,“ (Nikto mi nemôže nič povedať / Ani ty mi nemôžeš nič povedať) opakoval v refréne, a z piesne s názvom Old Town Road od dovtedy neznámeho interpreta sa zrazu stal veľký hit.

Hoci bola skladba najskôr podceňovaná, Old Town Road sa teraz už sedemnásty týždeň udržala na prvej priečke hitparády amerického Billboardu „Hot 100“, pričom prekonala historický

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kultúra

Teraz najčítanejšie