Denník N

Čo urobí Pellegrini na jeseň

Peter Pellegrini. Foto N - Tomáš Benedikovič
Peter Pellegrini. Foto N – Tomáš Benedikovič

Premiér sa už o pár týždňov bude musieť rozhodnúť, či pomôže Ficovi späť k moci.

Peter Pellegrini sa vo štvrtok po dlhšom čase ozval a opäť vyzeral ako ten, čo vie, kde je sever, aké slová má hovoriť, aby to dobre znelo, aby vyzeral nielen ako ten krajší, ale aj rozumnejší.

Keď sa predseda Smeru v reakcii na kauzu rozšifrovanej Kočnerovej komunikácie znova opustil a začal blúzniť o veľkolepom pláne prekryť drogovú kauzu Michala Trubana z PS, premiérovi na ilúziu revolúcie stačilo, aby zostal pri triezvom úsudku a podržal policajtov, prokurátorov a sudcov.

Nemusel tak urobiť a ani by sme sa tomu veľmi nečudovali, ale keď už policajti došli do štádia, že sa neboja popísať, ako Kočner koná spoločne s Norbertom Bödörom v prospech Smeru a ako je Kočner ochotný vždy pomáhať Ficovi, bolo by ticho zo strany Pellegriniho dosť trápne aj na jeho pomery.

Je správne, že sa so svojou formálnou autoritou premiéra ozval civilizovaným spôsobom. Dokonca, ak by sme si vymazali pamäť, možno by sme aj uverili, že ten chlap, čo sa počas dovolenky pripomína na facebooku fotkami s rozhalenou košeľou, je inak zásadový človek, bojovník za spravodlivosť ochotný sa pre svoje hodnoty pobiť aj s vlastným šéfom.

Lenže vieme, že aj keby niekde v hĺbke svojho ja Pellegrini takým chcel byť, jeho permanentný alibizmus v naozajstných kritických situáciách tomu doteraz značne bránil.

Napokon, uvidíme už čoskoro, či sa niečo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Peter Pellegrini

Smer

Komentáre

Teraz najčítanejšie