Denník N

Fanúšikovia Arsenalu spísali otvorený list. Majú ďalšieho nepriateľa, vlastného majiteľa

Stan Kroenke. Foto - TASR/AP
Stan Kroenke. Foto – TASR/AP

Keď Arsenal pred pár dňami dokončil nákup 24-ročného ofenzívneho univerzála Nicolasa Pépého z Lille za 72 miliónov libier, vytvoril nový klubový rekord. Ešte na začiatku leta sa pritom hovorilo, že manažér Unai Emery môže minúť iba okolo 40 miliónov.

Príchod Pépého nevyzeral ako typický prestup Arsenalu, ktorého fanúšikovia si už v posledných sezónach pod vedením Arsèneho Wengera zvykli, že klub sa snaží na prestupovom trhu utratiť čo najmenej.

V máji prišla prehra vo finále Európskej ligy s Chelsea, pre ktorú sa Arsenal opäť neprebojoval do Ligy majstrov – rovnako ako v predchádzajúcich dvoch sezónach. Úspech na ihrisku je veľmi dôležitý pre klubové financie a Arsenal pre absenciu v LM začína zaostávať za svojimi najväčšími ligovými rivalmi.

Na začiatku júla navyše kapitán Laurent Koscielny odmietol odísť na predsezónne turné do USA a klub ho s najväčšou pravdepodobnosťou bude chcieť predať, hoci práve s obsadením defenzívnych postov má najväčšie problémy.

Nespokojnosť fanúšikov vyvrcholila v polovici mesiaca, keď z frustrácie nad dovtedy absolútne nevydareným prestupovým obdobím napísali otvorený list majiteľovi Stanovi Kroenkemu, ktorý okrem Arsenalu vlastní aj NFL tím Los Angeles Rams či Denver Nuggets v NBA. Priaznivci žiadali, aby došlo k prebudovaniu klubu na ihrisku aj mimo neho.

Kritizovaný vlastník

„Fanúšikovia (Arsenalu) sa mimo štadióna nikdy necítili viac marginalizovaní, nevypočutí či nevážení,“ napísali.  Okrem toho kritizovali aj nedostatok ambícií, keďže Arsenal už pätnásť rokov nevyhral ligu a v posledných troch rokoch sa neumiestnil ani v prvej štvorke.

Kroenkeho 39-ročný syn Josh reagoval, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie