Denník N

Život s lakomcom: horšie ako skúposť na peniaze je, keď šetrí aj citmi

Ilustračné foto - Flickr.com/Rafael J M Souza
Ilustračné foto – Flickr.com/Rafael J M Souza

Môj partner bol človek, ktorého ovládal strach, že náhodou dá viac ako ja, že mu bude chýbať, hoci mal dosť, spomína Romana.

[Tip na knihu: Jedna stačí – pravdivý príbeh váhavého otca. „Keď sa vám narodia deti, život už nikdy nebude rovnaký. Predstierať iné je bláznovstvo.“]

Vždy, keď s ním Romana išla do reštaurácie, objednal jej polovičnú porciu. Mala vtedy dobre po dvadsiatke a so svojou 175 centimetrov vysokou postavou plavkyne rozhodne ako dieťa nevyzerala. Nemala ani apetít šesťročnej. On jej však hovoril, že si viac nemôže dovoliť. Bolo to pred viac ako tridsiatimi rokmi, napokon z toho vzťahu odišla, ale tieto detaily si stále pamätá.

„Môj partner bol lakomec. Nie, nebol šporovlivý, to je celkom iná kategória človeka a správania sa. Môj partner bol človek, ktorého ovládal strach. Strach, že náhodou dá viac ako ja, že mu bude chýbať, hoci mal dosť,“ opisuje Romana.

Lakomosť jej o generáciu staršieho partnera sa prejavovala na rôznych úrovniach. Od trapasov v reštaurácii, keď jej objednával polovičné porcie alebo jej vyčítal, keď si objednala celé jedlo (to bolo, keď pozývala ona), cez varovania, že nikdy nič nebude mať, lebo rozhadzuje, až po návrh, že si nebudú dávať darčeky na narodeniny a na Vianoce, lebo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie