Denník N

Zápisník alkoholičky: Urobila som si výlet do krajiny bez myšlienok a prebrala sa v sanitke

Ilustračné foto - Flickr.com/James Williams
Ilustračné foto – Flickr.com/James Williams

Ako zvládnuť rastúcu závislosť na alkohole, výčitky najbližších a odhodlať sa zavolať pomoc? Uverejňujeme druhý diel z vybraných príspevkov, v ktorých Michaela Duffková na svojom blogu otvorene opisuje úspešný boj s alkoholizmom.

Dvojaký život

Ako postupovalo moje pitie, malo to stále rovnaký priebeh. Večer dve fľaše vína, jeden alebo dva dni v týždni som nepila, ako kedy.

Ale samozrejme pri tejto intenzite úplne prestával fungovať vzťah s manželom. Stále sme sa hádali, on mi vyčítal pitie, ja jemu všeobecnú nespokojnosť vo vzťahu.

Možno aj to, že sme do vzťahu išli vtedy veľmi rýchlo a všetko zásadné sa udialo počas necelých dvoch rokov, sa podpísalo na tom, že sme medzi sebou mali naozaj veľa nejasností a konfliktov. Vlastne sme sa poriadne nepoznali, neužili si to klasické chodenie, randenie.

Keď potom mama na dva týždne odchádzala a bolo jej treba postrážiť dom a psa, bola som rada, že môžem vypadnúť a byť sama, bez hádok. A samozrejme, mohla som si piť, ako sa mi zachcelo.

Nikto ma nekontroloval. Zavrela som sa u mamy a chodila len do práce a potom si pekne pila až do stavu, akého som chcela. Nebol nikto, kto by mi za to vynadal.

Čas s fľašou som uprednostňovala pred časom stráveným s ním. Namiesto rodinných výletov som si robila výlety do krajiny bez myšlienok, do krajiny opitosti. Namiesto myšlienok na muža som myslela na ďalší večer, kedy budem piť, ako budem piť, kam to pitie schovám…

Buď, alebo

Po návrate z dovolenky netrvalo dlho, aby som nabehla do svojich starých dobrých koľají. Práca, dieťa, víno, hádky… Mesiac sme

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cesta k zdraviu

Vzťahy

Rodina a vzťahy, Zdravie

Teraz najčítanejšie