Ako poslanec Marček dôležitý pre koalíciu chodil za ministrami a po zásahu polície vybavil, čo chcel

Pamiatkari po rokoch odporu zrazu súhlasili s prestavbou sladovne kultového Mamuta. Zmena nastala v deň, keď Marček dodal hlasy Ficovi pri ústavnom zákone o dôchodkovom strope. Tajomnú úlohu v prípade zohral Martin Glváč.
Poslanec Peter Marček má v posledných mesiacoch pred voľbami pre vládnu koalíciu vysokú cenu. Smer, SNS a Most-Híd od leta už nemajú v parlamente väčšinu, a tak im výrazne pomáha, že sa môžu dlhodobo oprieť o Marčeka, Martinu Šimkovičovú a Rastislava Holúbeka, teda o trojicu, ktorá krátko po voľbách musela odísť z klubu Sme rodina.
Keď sa Petra Marčeka pýtate, prečo tak často hlasujú s koalíciou, hovorí len, že nemajú žiadnu dohodu. Vraj hlasuje podľa svojho vedomia a svedomia a za dobré zákony.
Príbeh bratislavskej pivárne Mamut a priľahlej historickej budovy sladovne v centre Bratislavy však ukazuje, že mu štát ovládaný Smerom vyšiel výrazne v ústrety.
Sprevádzali to zvláštne okolnosti: Marček loboval u ministrov kultúry za Smer Mareka Maďariča a Ľubice Laššákovej, u šéfky Pamiatkového úradu SR Kataríny Kosovej a v jeho prospech v parlamente vystúpil aj poslanec Smeru Dušan Čaplovič. Tajomnú úlohu v prípade zohráva aj Martin Glváč.
Po zásahu Národnej protikorupčnej jednotky pre podozrenie z podplácania