Postava 1. kola Premier League: Sterling je zradca Liverpoolu aj bojovník proti rasizmu

Raheem Sterling. Foto - TASR/AP
Raheem Sterling. Foto – TASR/AP

51. minúta: Raheem Sterling zvyšuje na 2:0 pre Manchester City po prihrávke Kevina De Bruyneho.

75. minúta: 3:0 pre Manchester City. Sterling po asistencii Riyada Mahreza pridáva svoj druhý gól v zápase.

91. minúta: Sterling si zapisuje v prvom kole novej sezóny Premier League hetrik, opäť skóruje po prihrávke Mahreza.

Manchester City vyhral v prvom kole novej sezóny Premier League na štadióne West Hamu United 5:0. Okrem Sterlinga skórovali aj Gabriel Jesus a Sergio Agüero z pokutového kopu.

Sterling je ôsmym futbalistom, ktorý v histórii anglickej ligy strelil hetrik v prvom kole.

Diskusie o VAR

Anglický reprezentant si mohol v prvom zápase novej sezóny pripísať aj asistenciu. V 63. minúte ideálne našiel spoluhráča Gabriela Jesusa, ktorý otvoril skóre. Bezchybnej akcii chýbalo jediné – platnosť. Systém VAR, ktorý sa od začiatku novej sezóny používa v Premier League,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.