Denník N

Ak je Truban taký politik ako prednášajúci, tak skončil

Michal Truban. Foto N - Tomáš Benedikovič
Michal Truban. Foto N – Tomáš Benedikovič

V novom videu predseda PS na záver pred nebezpečenstvom drog síce varuje, ale aj tak zostáva ľahkým terčom.

Mala by koalícia PS/Spolu hľadať nového lídra do volieb? Po najnovšom videu, v ktorom Michal Truban veľmi nemotorne pred rokmi používal metaforu s drogami na vysvetľovanie svojej cesty k úspechu, sme sa o kúsok priblížili k odpovedi. S varovaním, že nejaký nový záznam ju môže zásadne zmeniť. Pretože aj keď teraz bude záver zhovievavý, treba povedať, že Trubanov výkon je zlý.

Problém nie je v tom, že bral drogy, a ani to, že o nich hovorí. V politike sme mali a dodnes máme politikov, čo nezvládali alkohol, ktorý legálne úspešne rozvracia rodiny a zabíja ľudí v omnoho väčšej miere ako nejaká tráva či LSD. Najmä preto, že niektoré škodlivejšie drogy sú v spoločnosti neprávom tolerovanejšie, má Truban problémy, kým pri Slotovi a jeho kolegoch z mokrej štvrte sa nič také nedialo.

K pocitu, že to tak nie je správne, pomáha aj zanedbateľnosť nevydarených rečí predsedu PS v porovnaní s činmi vládnych politikov, ktorých chce Truban vymeniť. Videá, o ktorých doteraz takmer nik nevedel, sú zásadne menší problém ako napríklad policajná správa o vzťahu Kočnera so Smerom.

Okrem toho Truban už dlhšie otvorene priznáva, že pred rokmi ako podnikateľ narozprával kopu vecí, ktoré by s dnešným rozumom ako politik nehovoril. To vôbec nie je slabý argument v jeho prospech. Ľudia majú právo poučiť sa zo svojich chýb.

Kľúčová je v tejto chvíli odpoveď, či Truban v minulosti

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komentáre

Teraz najčítanejšie