Denník N

Fico aj Danko ustupujú od sprísnenia interrupcií tesne pred voľbami

Predĺženie moratória na zverejňovanie prieskumov verejnej mienky presadzujú najmä SNS a Smer. Foto N – Tomáš Benedikovič
Predĺženie moratória na zverejňovanie prieskumov verejnej mienky presadzujú najmä SNS a Smer. Foto N – Tomáš Benedikovič

Predsedovia Smeru aj SNS tvrdia, že ich strany nebudú predkladať v septembri zákon, ktorý by sprísňoval interrupcie.

Ešte pred mesiacom to vyzeralo, že Smer a SNS pôjdu do predvolebnej kampane s témou interrupcií. Potvrdili vtedy, že pripravujú zákon o sprísnení interrupcií.

Poslankyňa SNS Eva Smolíková hovorila, že návrh so Smerom predstavia koncom augusta. Teraz, v polovici augusta, osobne Robert Fico aj Andrej Danko hovoria, že do tejto témy nejdú.

Fico: Som proti obmedzeniu práva žien sa rozhodnúť

V utorok od interrupcií ustúpil predseda Smeru Robert Fico. Na Facebooku zverejnil video, v ktorom povedal, že Smer nepríde s vlastným návrhom zákona týkajúceho sa interrupcií. Povedal tiež, že takýto návrh môžu podať poslanci iných strán, a vtedy podľa Fica platí zásada, že pri etických otázkach majú poslanci Smeru voľnosť v hlasovaní.

„Za seba môžem povedať, že som proti obmedzeniu práva žien slobodne sa rozhodnúť,“ povedal Fico.

Fico prišiel s videom zhruba polhodinu po tom, ako Denník N zverejnil text o tom, ako Marian Kočner v komunikácii cez Threemu hovoril o Ficovi a Robertovi Kaliňákovi.

V stredu od interrupcií ustupoval aj predseda SNS Danko.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Interrupcie

Slovensko

Teraz najčítanejšie