Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Najväčšou hrozbou Hranolovej budúcnosti je Kočnerov telefón

Marian Kočner. Foto - TASR
Marian Kočner. Foto – TASR

1. Namiesto Kočnera vypovedá jeho telefón 2. Mafián namočil všetkých: Smer, SNS aj Most-Híd 3. Už je to súboj Fico versus Slovenská republika.

Newsfilter uverejňujeme v letnom režime. Až do septembra bude vychádzať raz týždenne vo štvrtok v špeciálnom týždňovom súhrne.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Namiesto Kočnera vypovedá jeho telefón

Marianovi Kočnerovi vo všeobecnosti nebolo v poslednom čase do reči, najmä keď mal vypovedať k zmenkám či k vražde. Túto mlčanlivosť však bohato kompenzuje jeho výrečná minulosť. Zostala zaznamenaná v telefóne, ktorý policajtom priniesol pred časom Peter Tóth aj s Kočnerovým autom.

Nič z toho, čo sa doteraz dostalo von z jeho hustej komunikácie, nie je presvedčivým dôkazom o kohokoľvek účasti na vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Kočnerov advokát Marek Para sa snažil prepis komunikácie všemožne spochybniť, naopak právny zástupca Zlatice Kušnírovej Roman Kvasnica ho označil za rozhodujúci dôkaz viny.

Záplava nových informácií a odhalení sa miestami čítala mimoriadne ťažko, a to napriek tomu, že spôsob, akým sa Kočner so Zsuzsovou bavili, bol často ironický a niekedy ťažko pochopiteľný či uveriteľný. Do toho prišla spŕška politických reakcií, ktorých hlavným cieľom bolo spochybniť čo sa dá, a poprieť, čo sa spochybniť nedá.

Je preto vhodné mať na pamäti tri istoty, ktoré sa z tejto hmly týčia lepšie ako Dankov stožiar nad parlamentom.

Po prvé, Threema sa ešte neskončila. Kočnerov telefón stále má čo povedať. Nepriamo to vyplýva z Kvasnicovho presvedčenia, že ide o rozhodujúci dôkaz, no i z faktu, že doteraz zverejnené informácie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie