Denník N

Jankovská vždy mala veľké ambície. Kočner z nej chcel ministerku, ostala „len“ štátnou tajomníčkou

Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská. Foto - TASR
Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská. Foto – TASR

Bola zadobre s Harabinom aj so Smerom. Vždy vedela, čo chce dosiahnuť. Vlani dokázala čeliť aj podozreniam z prepojenia na mafiu, s Ústavným súdom jej to nevyšlo. Teraz je tu však Kočnerova Threema.

„Šesť rokov dookola vysvetľujem, že sa nepoznám s Čongrádyovcami. Nemám k nim žiaden vzťah, “ presviedčala vlani štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská. Minulý týždeň táto sudkyňa a nominantka Smeru na ministerstve vysvetľovala svoje vzťahy s Marianom Kočnerom.

Ten Jankovskú spomínal vo svojej komunikácii cez aplikáciu Threema. Jankovská tvrdila, že Kočnera a ani jeho spojku Alenu Zsuzsovú nepozná. „Absolútne odmietam akúkoľvek spojitosť s týmito osobami,“ tvrdila.

Vo štvrtok sa u nej zastavila polícia, aby jej zobrala mobil. Dôvod? Podozrenie, že si s človekom obvineným z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej písala.

Keď sa jej Denník N pred týždňom pýtal, či nezvažuje demisiu, na otázku neodpovedala. Ak by sa aj funkcie vzdala, načas by sa zrejme stala poslankyňou. Do parlamentu bola zvolená na kandidátke Smeru. Ak by sa aj poslaneckého mandátu vzdala, vráti sa na bratislavský krajský súd. Jankovská je totiž zároveň sudkyňou.

Začiatok na ministerstve a Maruniaková

Bol rok 2012 a Smer zostavil jednofarebnú vládu. Ministrom spravodlivosti sa stal Tomáš Borec a jeho dvojkou sa stala Jankovská. Na spolužiačku z bratislavského práva si vraj po rokoch spomenul minister vnútra Robert Kaliňák. Borec nemal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kočner

Monika Jankovská

Slovensko

Teraz najčítanejšie