Denník N

Začína sa Serie A, Juventus Turín má nového vyzývateľa

Antonio Conte, nový tréner Interu. Foto - TASR/AP
Antonio Conte, nový tréner Interu. Foto – TASR/AP

Talianska futbalová Serie A už sedem rokov nepozná iného majstra ako Juventus Turín. Keď sa naposledy podarilo získať titul inému klubu, bolo to AC Miláno v roku 2011.

Sobotňajšími zápasmi štartuje ďalšia sezóna najvyššej talianskej súťaže, v ktorej bude Juventus bojovať o ďalší titul. V najlepších piatich európskych ligách nenájdete dominantnejší klub.

Turínčania budú patriť medzi najväčších favoritov aj v novej sezóne. Najväčšími súpermi im budú Inter Miláno a SSC Neapol. Do bojov v Taliansku zasiahne aj šesť slovenských futbalistov.

Juventus má nového trénera, Massimiliana Allegriho nahradil Maurizio Sarri. Allegrimu verejnosť vyčítala neúspechy na európskej scéne, respektíve nezískanie trofeje. Juventus pod jeho vedením dvakrát prehral finále Ligy majstrov, v rokoch 2015 (1:3 s Barcelonou) a 2017 (1:4 s Realom Madrid).

Sarri naposledy trénoval londýnsku Chelsea. S klubom obsadil tretie miesto v Premier League a vyhral Európsku ligu. Predtým trápil Juventus ako hlavný tréner SSC Neapol, kde bol jeho kapitánom Marek Hamšík.

„Som rád, že som tu. Urobil som revolučný krok? Nemyslím si. V Neapole mi dali všetko, narodil som sa tam. Ako dieťa som bol fanúšikom SSC. V posledných mesiacoch v Neapole som mal pocit, že mi niečo chýba. Odišiel som do zahraničia, aby som neprešiel do iného talianskeho klubu. Teraz som sa rozhodol vrátiť, Juventus je kráľovskou korunou mojej kariéry,“ povedal Sarri.

Stopérska elita Slovenska

Traja najlepší stopéri zo Slovenska budú v nadchádzajúcej sezóne hrávať v Serii A.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie