Denník N

Argentínčan Depetris má slovenské občianstvo: Nás Trenčanov v meste napadli

David Depetris. Foto - AS Trenčín
David Depetris. Foto – AS Trenčín

David Depetris (30) sa pred sezónou vrátil do AS Trenčín, v ktorom začínal ešte ako druholigový hráč. Medzitým si zahral v Mexiku, doma v Argentíne či za Trnavu. V roku 2013 získal slovenské občianstvo a zahral si aj v reprezentácii. Rozhovor s ním prebehol v slovenčine.

V minulosti ste v rozhovore pre denník Pravda povedali, že vás so spoluhráčmi z Trenčína raz vonku napadli fanúšikovia iného tímu. O čo išlo?

Mohlo to dopadnúť horšie. Bola to rozlúčka so slobodou Borisa Godála, spravil ju v Žiline. Tam, kde sme večer sedeli, bolo všetko normálne. Potom sme sa ale vybrali do mesta, chceli sme ísť niekde, ale nevedeli sme, kde presne to je. V meste sme stretli jedného chalana, tak sme sa spýtali a vysvetlil nám to. Povedali sme mu, nech ide s nami, ukáže nám cestu a môže s nami aj chvíľku zostať. On súhlasil a zobral nás. Bolo to možno 600 metrov od miesta, kde sme ho stretli. Keď sme už boli blízko, pozval nás do nejakého iného podniku do podzemia. My sme ale chceli ísť do druhého, tak sme mu poďakovali.

Ale potom z toho podniku vyšlo niekoľko fanúšikov, myslím si, že Žiliny. Niekto z nás mal dres Trnavy alebo Trenčína, možno Borisov brat. Tak sa tam začali hádať. Ja som bol trochu ďalej s Aldom Baézom (Argentínčan, ktorý hral za Trenčín – pozn. red.) a už som len videl, ako lietajú poháre a fľaše. Kým sme sa otočili, už tam bola bitka. Museli sme bežať. Neboli sme ani v jednom, ani v druhom podniku, a museli sme ísť na hotel. Ak by sme išli dole, asi by to dopadlo horšie. Ten chalan bol asi dohodnutý s tými dole a keď sme povedali, že tam nepôjdeme, oni vyšli hore.

My sme boli asi desiati, ale ich neviem, koľko presne bolo. Keď som videl, že veľa, hneď som začal utekať a nerátal som ich (smiech).

Máte aj iné podobné zážitky zo Slovenska?

Keď som sa vracal do Argentíny na dovolenku, rozprávali sme sa, aké ťažké pre mňa boli prípravné zápasy cez zimu. V Argentíne bolo v decembri 40 stupňov a keď som potom prišiel na prípravu do Trenčína, bolo tu mínus desať či pätnásť. To bol rozdiel päťdesiat stupňov. Bolo to neskutočné. V niektorých zápasoch sme sa trochu spotili a mali sme zamrznuté vlasy. Neverili mi, že tu je taká zima.

V čom ste videli najväčšie rozdiely medzi životom na Slovensku a v Argentíne?

Možno v tempe života. Na Slovensku je niekedy deväť či desať hodín večer a už

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Rozhovory

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie