Denník N

Trumpovi sa nepáči Fox News. Televízia sa zmenila, hovorí

Donald Trump. Foto - TASR/AP
Donald Trump. Foto – TASR/AP

Americký prezident sa znova sťažoval na televíznu stanicu, ktorú analytici označujú, že je jeho propagandou.

Televíziu Fox News kritici obviňujú, že je hlásnou trúbou amerického prezidenta Donalda Trumpa. Niektorí ju nazývajú kanálom, ktorý sa v USA najviac priblížil štátnej televízii.

„Predtým bolo Fox News konzervatívne. Ale nebolo bláznivé. Teraz je to len propaganda,“ povedal pre New Yorker Bill Kristol, ktorý v televízii pôsobil.

Posledné týždne je však americký prezident Donald Trump, ktorý často začína deň pozeraním rannej show Fox&Friends, s jej vysielaním nespokojný.

Už pre nás nepracujú

Dosiaľ najsilnejšie zaútočil na televíziu v stredu na Twitteri.

„Práve som pozeral Fox News, ako vo veľkom propagujú demokratov (…) Mali by ísť úplne doľava, no my aj tak vyhráme,“ napísal na Twitteri.

„Nové Fox News sklamalo milióny skvelých ľudí. Musíme sa začať obzerať po novom spravodajskom médiu. Fox News už viac nefunguje,“ dodal americký prezident.

Trump tak reagoval na rozhovor moderátorky Fox News Sandry Smithovej s komunikačnou riaditeľkou Demokratického národného výboru pred septembrovou debatou kandidátov na demokratickú nomináciu do Bieleho domu. Prvé primárky sa začnú v januári, v prieskumoch sú favoriti Joe Biden, Bernie Sanders a Elizabeth Warrenová.

Nebol to prvý výbuch Trumpa proti Fox News. Pred týždňom televízia zverejnila

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Donald Trump

Médiá

Svet

Teraz najčítanejšie