Denník N

Newsfilter: Mazurek, von! Jeho strane to však neublíži

Milan Mazurek na súde. Foto N - Vladimír Šimíček
Milan Mazurek na súde. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Milan Mazurek je vinný a prišiel o poslanecký mandát. 2. Monika Jankovská konečne odstúpila a našla svinstvo. 3. Matúš Vallo vybral pre mesto politicky blízkeho právnika.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Súd rozhodol správne, ale kotlebovci sa báť nemusia

„Politický proces!“ kričali priaznivci Kotlebu a jeho strany a spriaznené médiá už pri minuloročnom pojednávaní pred Špecializovaným trestným súdom v Banskej Bystrici. A šíria to aj teraz, po tom, ako Milana Mazureka uznal vinným aj Najvyšší súd a uložil mu pokutu 10-tisíc eur, v dôsledku čoho Mazurek okamžite prišiel o poslanecký mandát.

Dve výhry, jedna prehra. Politický proces to bol, ale len v najužšom zmysle slova, totiž že pred súdom stál politik. Nie preto, že je z opozičnej strany, ale preto, že sa už na prvé počutie dopustil hanobenia etnika. Stál tam tak, ako tam pred ním stál jeho kolega Stanislav Mizík za odporné facebookové komentáre a ako pred ním bude stáť Marian Kotleba za šeky s nacistickou symbolikou. A tak, ako stál Kotleba pred Najvyšším súdom, keď Generálna prokuratúra navrhla stranu, podozrivú zo snahy zlikvidovať demokratický režim, rozpustiť.

Kotlebovci tento výpočet budú nepochybne vydávať za dôkaz toho, že je proti nim súčasný politický režim zaujatý, že súdy konajú na objednávku politických protivníkov a podobne. Lenže aj keby to bola pravda, ako to, že Najvyšší súd nakoniec stranu nerozpustil? A ako to, že ten istý súd uveril Mizíkovým detinským argumentom, že on s počítačom pracovať nevie?

Nebolo čo riešiť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie