Denník N

Minister je hrdý, že transportér zvládol cestu do Telerána. Nákup za 400 miliónov môže prejsť už budúci týždeň

Moderátori Telerána Roman Juraško a Lenka Šoóšová pózujú s fínskym transportérom Patria AMV, ktorý SNS pomenovala Vydra. Foto - facebooková stránka Teleráno
Moderátori Telerána Roman Juraško a Lenka Šoóšová pózujú s fínskym transportérom Patria AMV, ktorý SNS pomenovala Vydra. Foto – facebooková stránka Teleráno

Nákup 81 fínskych vozidiel, ktorý dva roky kritizuje opozícia i novinári, môže byť schválený už v stredu. Minister obrany z SNS vyzdvihol, že vozidlo zvládlo vojenskú prehliadku i účinkovanie v televízii Markíza.

Nominanti SNS na ministerstve obrany sa chystajú na jesenné nákupy. Cez Pellegriniho vládu sa pokúsia pretlačiť nákup osemkolesových transportérov, ktoré môžu stáť až 417 miliónov eur.

V piatok to na tlačovej konferencii potvrdil Ján Hoľko, šéf služobného úradu a bývalý biznisový partner Andreja Danka, ktorý má na obrane hlavné slovo. „Predpokladám, že tento mesiac sa dočkáme, že bude materiál prerokovaný,“ povedal Hoľko.

Novinári o tomto obchode píšu už viac než dva roky. Denník N v sérii článkov upozornil, že SNS najprv v tichosti vybrala fínske vozidlá Patria, aby následne o nich opakovane klamala verejnosť.

Projekt kritizoval aj nominant koaličného Mosta-Híd na ministerstve obrany, štátny tajomník Róbert Ondrejcsák, ktorý ho nepovažuje práve za vzor transparentnosti.

SNS sa musí ponáhľať

Parlamentná i mimoparlamentná opozícia dala najavo, že ak by sa dostala na budúci rok k moci,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

SNS na obrane

Slovensko

Teraz najčítanejšie