Denník N

Minister je hrdý, že transportér zvládol cestu do Telerána. Nákup za 400 miliónov môže prejsť už budúci týždeň

Asi najbizarnejším momentom obstarávania SNS bolo, keď sa minister obrany Gajdoš chválil, že prototyp transportéra zvládol cestu zo stredného Slovenska do Telerána. Na fotke z augusta 2019 moderátori Roman Juraško a Lenka Šóošová pózujú s vozidlom, ktoré SNS nazvala Vydra. Foto - Facebook/Teleráno
Asi najbizarnejším momentom obstarávania SNS bolo, keď sa minister obrany Gajdoš chválil, že prototyp transportéra zvládol cestu zo stredného Slovenska do Telerána. Na fotke z augusta 2019 moderátori Roman Juraško a Lenka Šóošová pózujú s vozidlom, ktoré SNS nazvala Vydra. Foto – Facebook/Teleráno

Nákup 81 fínskych vozidiel, ktorý dva roky kritizuje opozícia i novinári, môže byť schválený už v stredu. Minister obrany z SNS vyzdvihol, že vozidlo zvládlo vojenskú prehliadku i účinkovanie v televízii Markíza.

Nominanti SNS na ministerstve obrany sa chystajú na jesenné nákupy. Cez Pellegriniho vládu sa pokúsia pretlačiť nákup osemkolesových transportérov, ktoré môžu stáť až 417 miliónov eur.

V piatok to na tlačovej konferencii potvrdil Ján Hoľko, šéf služobného úradu a bývalý biznisový partner Andreja Danka, ktorý má na obrane hlavné slovo. „Predpokladám, že tento mesiac sa dočkáme, že bude materiál prerokovaný,“ povedal Hoľko.

Novinári o tomto obchode píšu už viac než dva roky. Denník N v sérii článkov upozornil, že SNS najprv v tichosti vybrala fínske vozidlá Patria, aby následne o nich opakovane klamala verejnosť.

Projekt kritizoval aj nominant koaličného Mosta-Híd na ministerstve obrany, štátny tajomník Róbert Ondrejcsák, ktorý ho nepovažuje práve za vzor transparentnosti.

SNS sa musí ponáhľať

Parlamentná i mimoparlamentná opozícia dala najavo, že ak by sa dostala na budúci rok k moci,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vojenské nákupy

Slovensko

Teraz najčítanejšie