Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Len aby Fica nevyšetrovali tak ako vždy

Robert Fico. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Ficovou podporou Mazureka sa zaoberá aj NAKA. 2. Pellegriniho odvolávanie sa presunulo na pondelok. 3. Potenciálni voliči Druckerovej strany chcú najmä – niečo nové.

[Tip na knihu od Denníka N: Ľudskosť. Optimistická história človeka.]

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Fica kritizujú už aj jeho spojenci

Ktovie, ako to údajný geniálny stratég Robert Fico so svojím štvrtkovým videom vymyslel, ale zatiaľ sa mu darí asi ako Borisovi Johnsonovi s obchádzaním britského parlamentu. Nielenže sa ním začali zaoberať policajti, ale proti jeho obhajobe odsúdeného rasistu Mazureka sa postavili aj jeho spojenci.

Čo iné ako schvaľovanie? Ani nie 24 hodín od zverejnenia nahrávky sa objavila správa, že na prokuratúre podal podpredseda OKS Juraj Petrovič na Fica trestné oznámenie. Požiadal ju, aby preverila, či Ficove výroky „nenapĺňajú skutkovú podstatu trestného činu schvaľovania trestného činu“. Trestné oznámenie podal aj neúspešný prezidentský kandidát Eduard Chmelár. A v približne rovnakom čase sme sa od hovorcu Prezídia Policajného zboru Michala Slivku dozvedeli, že expremiérovými výrokmi sa už od štvrtka zaoberá NAKA.

To je až udivujúca, ale v niečom aj pochopiteľná rýchlosť. Tak, ako bolo aj z laického hľadiska jasné, že Mazurek v rádiu hanobil skupinu národa, tak je jasné, že Fico s jeho slovami súhlasí a ani sa nehanbí povedať to verejne. Jasnejšie by to bolo hádam už len vtedy, keby doslova povedal „schvaľujem“.

Otázka/obava však znie,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie