Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Koniec éry Roberta Fica sa blížil každou novou udalosťou

Voľby v roku 2012. Foto - TASR
Voľby v roku 2012. Foto – TASR

1. Jankovská bola Ficova a Kočnerova zároveň 2. Prímerie medzi Ficom a Pellegrinim dlho nevydržalo 3. 2020. bude novým 1998.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Jankovská bola Ficova a Kočnerova zároveň

Slovensko ani nemusí čakať, kým zo sveta dorazí kríza, alebo kým sa naplno odhalí, aká bude Európska únia bez Británie. Na koniec jednej éry a začiatok druhej má dosť vnútorných impulzov a tento týždeň to len potvrdil.

Napríklad zverejnenie príbehu, ako Ficova štátna tajomníčka roky úspešne vybavovala po súdoch Kočnerove podvody za pomoci úplatkov. Alebo dohoda špičiek Smeru, ktorá mala vydržať do volieb, ale neprežila ani osem dní. Alebo prieskum, v ktorom prvýkrát jasne vedie súčasná opozícia.

To všetko sú signály, že Robert Fico už nikdy nebude zostavovať vládu a bude rád, keď bude môcť sedieť aspoň v parlamente, a nie v jednej budove s Kočnerom.

Prečo vlastne Jankovskej vzali mobil. Keď sudca Peter Šamko v piatok zverejnil časť uznesenia o trestnom stíhaní, ktoré sa týka „Kočnerovej“ štátnej tajomníčky a Kočnerových sudcov a prokurátorov, jeho cieľom bolo upozorniť na slabé stránky tohto trestného konania. Lenže svoj cieľ sudca a bloger Šamko netrafil.

Jednak nepresvedčil väčšinu ostatných právnikov, že je jeho kritika oprávnená. Ale čo je hlavné, zverejnením doteraz neverejného uznesenia polície vypustil do sveta príbeh o Monike Jankovskej ako Kočnerovej vybavovačke v doteraz najpresnejšej podobe.

Hoci v ňom hrá hlavnú úlohu „bližšie nestotožnená zamestnankyňa ministerstva spravodlivosti“, vďaka Threeme a vďaka policajnému odoberaniu mobilov je jasné, že ide o Kočnerovu „opičku“, ako v Threeme volali Jankovskú.

Jasné je aj to, že „bližšie nezistený zákonný sudca“ bratislavského okresného súdu V, ktorý sa nechal Jankovskou ovplyvniť, aby bez ohľadu na spravodlivosť rozhodol o Kočnerových zmenkách neuveriteľným verdiktom, je v skutočnosti sudkyňa Zuzana Maruniaková, bývalá podriadená Moniky Jankovskej.

Plná sála vedľajších postáv. Trestné stíhanie vo veci sa však netýka len nezákonného ovplyvňovania sudcov v kauze zmenky, ale aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie