Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Hapal potrebuje odvahu siahnuť na hráča ako Kucka

Pavel Hapal. Foto - TASR
Pavel Hapal. Foto – TASR

1. Debakel od Chorvátov, 2. Nadal víťazom US Open, 3. Hirscher ukončil kariéru.


Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean  RSS

1. Debakel od Chorvátov

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal to objektívne nemá jednoduché. Nielenže prišiel ako náhrada za úspešného Jána Kozáka, navyše ešte dostal nevďačnú úlohu – prebudovať tím.

Pred dvomi rokmi skončil stopér Ján Ďurica a už za Hapalovho pôsobenia aj ďalší dvaja obrancovia základnej zostavy Tomáš Hubočan a kapitán tímu Martin Škrtel. Zo starej obrany zostal len Peter Pekarík, ktorý v klube nehráva a teraz sa navyše ešte aj zranil.

V útoku zas Hapalovi citeľne chýba Adam Nemec, za ktorého nemá adekvátnu náhradu.

Hapal preto do útoku stavia záložníka a najstarší obranca Milan Škriniar má 24 rokov. Aj preto treba byť k českému trénerovi zhovievavý.

To však neznamená, že mu nemožno vyčítať chyby, ktoré prispeli k debaklu 0:4 v piatkovom kvalifikačnom zápase o postup na Euro 2020 proti Chorvátsku. Slováci sú štvrtí v päťčlennej E-skupine, no na prvé miesto stále majú len trojbodové manko. Najbližšie hrajú dnes večer v Maďarsku.

Hapal v rozhovore pre SME povedal, že je extrémne poverčivý, aj to je dôvod, prečo si neoholil bradu od júnového víťazstva v Azerbajdžane. Nechcel to zakríknuť, tak nič nemenil.

Bradu si mohol nechať, no mohol sa zamyslieť nad

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie