Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Peter Tóth sa napokon zjavil, ale nie obyčajným smrteľníkom

Peter Tóth na súde. Foto N - Vladimír Šimíček
Peter Tóth na súde. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Marian Kočner sa zaštiťuje ľuďmi, ktorí už nič nedosvedčia. 2. Pellegriniho neodvolávali, ešte však môže odísť sám. 3. Macejková pohorela, no predsedníčkou Najvyššieho súdu sa nestala ani jedna z protikandidátok.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Kočnerove slová by mohli potvrdiť najmä ľudia, čo sú po smrti

Súdny proces s Marianom Kočnerom a Pavlom Ruskom obžalovanými za falšovanie zmeniek, ktorými chceli pripraviť Markízu o 69 miliónov eur, vstúpil do druhého kola. Obavy, že by sa snáď obžalovaného Kočnera niekto pokúsil pri prevoze z leopoldovskej väznice do bratislavského Justičného paláca „oslobodiť“, sa nakoniec nepotvrdili.

Po dvanástich hodinách od príchodu kolóny, nad ktorou patroloval aj vrtuľník, už stál Kočner pred súdom, kde bez prítomnosti Ruska spustil siahodlhý a s predmetom procesu často nesúvisiaci monológ začínajúci v časoch jeho mladosti, keď sa zoznámil s Ruskom a neskôr so Silošom Pohankom.

Nebohí svedkovia. Jedným zo zásadných problémov Kočnerovho monológu bolo, že mnohí ľudia, ktorých spomenul, sú už po smrti. Naopak, do popisovania vzťahu so živými ľuďmi ako Peter Tóth, ktorý napríklad polícii odovzdal jeho mobil, alebo Norbert Bödör, s ktorým si pravidelne písal, sa mu vôbec nechcelo.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie