Denník N

Slovan sa vrátil v Košiciach. Fanúšikovia začali vydareným vtipom, prišli však aj vulgarizmy

Foto - TASR
Foto – TASR

Hokejisti Slovana Bratislava v posledných týždňoch najčastejšie dostávali dva typy otázok. Prvé sa týkali toho, či im už klub oligarchu Juraja Širokého vyplatil všetky dlhy z minulosti a či sa neboja, že opäť budú pracovať zadarmo.

Ďalšie otázky smerovali k tomu, či sú pripravení na to, ako sa na nich v nasledujúcej sezóne budú pozerať fanúšikovia konkurenčných tímov.

Slovan sa po siedmich rokoch v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) vrátil do najvyššej slovenskej súťaže Tipsport Ligy.

Prvý zápas odohral vo štvrtok v Košiciach, čiže sa vrátil na miesto, kde v sezóne 2011/12 ukončil svoje pôsobenie na Slovensku. Vtedy sa Slovan rozlúčil ziskom titulu, ktorý spečatil gólom Libora Hudáčka v predĺžení siedmeho zápasu finálovej série.

A teraz je späť. Na tom istom mieste, no so stigmou klubu, ktorý odišiel za lepším, ale vracia sa, lebo na to už nemá peniaze.

Aj preto vzniklo odôvodnené podozrenie, že si slovanistov košickí fanúšikovia vychutnajú. „Viem, čo ich (hráčov Slovana, pozn. redakcie) čaká, a nebude to nič pekné. Preto som sa rozhodol, že na prvý zápas nechám deti doma,“ povedal pre hokej.sk košický kapitán Dávid Skokan, ktorý v minulosti pôsobil v Slovane a pamätá si aj zápas spred siedmich rokov; vtedy v Košiciach oslavoval titul.

Miroslav Šatan odovzdáva trofej Liborovi Hudáčkovi v roku 2012. Foto – TASR

Lepší vrabec v hrsti, ako…

Klubu HC Košice sa vďaka žrebu súťaže podarilo vypredať už prvé kolo ligovej sezóny. Nezabránil tomu ani fakt, že lístky stáli 14 eur, čo je dvojnásobok oproti minulej sezóne a aj dvojnásobok oproti tomu, koľko stoja lístky na zvyšných ligových súperov. Napríklad na budúcotýždňové stretnutie s Trenčínom sa dajú kúpiť za sedem eur.

Deň pred zápasom bolo v predaji zopár lístkov a zohnať sa dali aj od ľudí, ktorí ich ponúkali pred vchodom do Steel arény.

To, že domáci fanklub sa poctivo pripravil, sa ukázalo už v úvode prvej tretiny. Za jednou z bránok postupne rozprestreli dve veľké pomaľované plachty. Na prvej hrdo stál orol z klubového znaku Slovana a 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Teraz najčítanejšie