Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Bödör nie je Zsuzsová, prokuratúra poverila políciu vyšetrovaním Threemy

Zľava Peter Brath (Bonul), Attila Végh (zápasník), Matúš Mečár, Norbert Bödör, Eduard Gereg (podnikateľ) a Milan Mihálik. Foto - archív
Zľava Peter Brath (Bonul), Attila Végh (zápasník), Matúš Mečár, Norbert Bödör, Eduard Gereg (podnikateľ) a Milan Mihálik. Foto – archív

1. Generálna prokuratúra už dala pokyny polícii v súvislosti s Threemou. 2. Matovič vytiahol proti mafii homosexuálov a „húličov trávy“. 3. Bývalý člen a pozastavená členka opravujú SaS.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Generálna prokuratúra už dala pokyny polícii v súvislosti s Threemou

Threema z Kočnerovho mobilu pokračuje novou sériou, ktorá posúva dej na kvalitatívne vyššiu úroveň. Na druhej strane dialógu už nie je formálne bezvýznamná volavka Alena Zsuzsová, ale vplyvná postava zo zákulisia strany Smer, Norbert Bödör.

Na rozdiel od Kočnera sa Bödör tešil úcte samotného Roberta Fica a štátne zákazky pre jeho esbéesku Bonul neboli ani zďaleka všetkým, čo dokázal vytĺcť zo svojho spojenia so Smerom.

Výstižne opisuje Bödörov vplyv a význam incident spred pár mesiacov. Keď sa polícia oslobodená od Kaliňáka a Gašpara odhodlala vypočuť Bödöra a preskúmať jeho mobil, prišiel Bödör sám s novým – a prázdnym mobilom zabúchať na dvere polície. To mohol len vďaka tomu, že dostával informácie z tesnej blízkosti tímu, ktorý vyšetroval vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Tento počin spolu s Bödörovými rozvetvenými rodinnými, priateľskými a podnikateľskými väzbami na prokuratúru a políciu, vrátane policajného prezidenta, hovoria jedno: Bödör bol roky kľúčovou postavou v pozadí schopnou ovplyvňovať konanie bezpečnostných zložiek štátu. Toto treba mať stále na pamäti pri čítaní novej série Threemy.

Prosím ťa, opýtaj sa Dušana. Nový text Moniky Tódovej opisuje, ako sa Kočner snažil cez Bödöra zisťovať, čo sa deje na prokuratúre, alebo dianie priamo ovplyvňovať, a to cez šéfa Špeciálnej prokuratúry Dušana Kováčika. Raz je to zastavenie trestného stíhania, inokedy zmena prokurátora či odstavenie vyšetrovateľa.

Kočner napríklad prosil Bödöra, aby sa spýtal „Dušana“, či bude rozhodovať o jeho „hotelovej“ kauze. „Oki. Stretnem sa s ním bud. týždeň,“ odpovedal vzápätí Bödör Kočnerovi.

Veľmi zlý rok 2018. Threema zachytila obdobie od septembra 2017 do mája 2018, čiže krátko pred vraždou aj po nej, dôležitejšie však je, že ide o čas, v ktorom už vďaka množstvu článkov a dôkazov existoval veľký tlak na políciu aj na prokuratúru, aby začali Kočnera naozaj riešiť.

Norbert Bödör vystihol podstatu tej doby, keď Kočnerovi napísal: „Veľmi zlý rok.“ Bolo to v roku 2018, keď už boli Ján Kuciak a Martina Kušnírová mŕtvi, ale Bödöra s Kočnerom vydesil

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie