Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Budapešť aj Bratislava. Tupci nám za sedem dní dvakrát ukradli futbal

Fanúšik Slovana, ktorý kopol kapitána Trnavy. Foto - TASR
Fanúšik Slovana, ktorý kopol kapitána Trnavy. Foto – TASR

1. Budapešť a Bratislava, 2. Orol z KHL v Košiciach, 3. Saganova forma pred MS.

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbean  RSS

Uplynulý týždeň sa odohrali tri zápasy, ktoré boli nielen športovými zápoleniami, ale aj akousi sondou do duší fanúšikov a historických krívd. Oveľa lepšie ako fanúšikovia maďarskej futbalovej reprezentácie a futbalového Slovana Bratislava to ustáli ľudia na hokeji v Košiciach.

V Budapešti aj v Bratislave slušným ľuďom opäť ukradli futbal. Tí znova musia odpovedať na oprávnené otázky nezasvätených, čo na tom futbale vidia, keď sa tam len chodia pobiť vymetené hlavy.

1. Budapešť a Bratislava

Čo si z toho zápasu pamätáte viac? To, že Slováci vyhrali 2:1 a pred záverom kvalifikácie o postup na Euro 2020 si vytvorili slušnú pozíciu? Alebo správanie sa domácich fanúšikov, ktorí sa pre zložitú históriu regiónu ocitli aj v slovenskom sektore?

A napokon, možno sa vám to spája tak ako aj Róbertovi Makovi, ktorý oslávil svoj gól radosťou pred maďarskými fanúšikmi bozkávajúc slovenský znak na svojom drese. „Bol to vynikajúci pocit,“ hovoril po zápase a reagoval napríklad aj na vypískanie slovenskej hymny. Zrejme nepočul aj ďalšie veci, ako napríklad pokrik „Stop Trianonu“ či pískanie zakaždým, keď sa z ampliónov ozvala slovenčina. Keď strelil gól, ultras kričali: „Cigáni, cigáni, cigáni“.

Pre národnú vec sa dokonca ako obyčajne spojili tábory ultras fanúšikov z celého Maďarska, ktoré počas roka medzi sebou bojujú.

Pri nástupe tímov na ihrisko predviedli choreo s veľkým vyobrazením Mateja Kor

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie