Denník N

Kočner v Threeme: Bödör mu robil spojku na špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik. Foto N – Tomáš Benedikovič
Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik. Foto N – Tomáš Benedikovič

Šéf špeciálnej prokuratúry tvrdil, že Norberta Bödöra nevidel osem až desať rokov. Podľa Kočnerovej Threemy boli Kováčik a Bödör v pravidelnom kontakte. Generálna prokuratúra potvrdila, že kontakty Kočnera a Bödöra na viacerých prokurátorov už vyšetrujú.

Je ten, kto najviac kritizuje novinárov za „úniky“ informácií z vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. „Taký masívny únik informácií zo spisu som za svoju dlhoročnú prax nezažil. Všetko sa to robí pod pláštikom nejakého verejného záujmu,“ povedal špeciálny prokurátor Dušan Kováčik v utorok minulý týždeň, keď parlamentnému výboru predkladal správu o stave prokuratúry.

Odpovedal tak na otázku poslanca Smeru a trenčianskeho župana Jaroslava Bašku, ktorému sa úniky takisto nepozdávajú.

Teraz sa ukazuje, že jedným z tých, kto je pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej v konflikte záujmov, je aj samotný Kováčik.

Denník N získal komunikáciu Mariana Kočnera cez aplikáciu Threema s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom. Podľa nej bol hlavnou spojkou Bödöra na prokuratúru práve špeciálny prokurátor. Kočner a Bödör ho volajú Dušan a chcú od neho informácie, ale aj rozhodnutia.

Z komunikácie vyplýva, že Kováčik sa s Bödörom pravidelne stretával. Nie kvôli kultúrno-športovým podujatiam, ako kedysi vravel Kováčik, ale kvôli svojej funkcii a informáciám, ktorými disponoval.

Tu nie je žiadne Ave ty, Ave ja, žiadne súkromie alebo zdravotný stav. V týchto rozhovoroch Kočnera s Bödörom od septembra 2017 do mája 2018 sú len kšefty, pokusy o ovplyvňovanie trestných konaní a o dosadzovanie svojich ľudí do funkcií.

Neslúžil tak, ako chceli

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bödörovci a Bonul

Kočnerova Threema

Ladislav Bašternák

Marian Kočner

Vražda Jána Kuciaka

Slovensko

Teraz najčítanejšie