Denník N

Homosexualita je hriešna a možno ju liečiť, vravel. Teraz sa ospravedlnil a vystúpil, že je gej

McKrae Game. Reprofoto – Post and Courier/YouTube
McKrae Game. Reprofoto – Post and Courier/YouTube

V USA podstúpilo konverznú terapiu na zmenu sexuálnej orientácie asi 700-tisíc ľudí; propagoval ju aj McKrae Game, ktorý sa po rokoch priznal, že je gej. Viaceré výskumy ukázali, že niektorí ľudia, ktorí majú otvorené homofóbne postoje, môžu byť homosexuálmi.

McKrae Game (51) je gej. Homosexuálom bol aj v čase, keď sa oženil so ženou a mal s ňou dve deti, keď podstupoval „liečbu“, aby sa zbavil náklonnosti k osobám rovnakého pohlavia, a aj v čase, keď 20 rokov viedol najväčšiu americkú organizáciu (Hope for Wholeness) na zmenu sexuálnej orientácie.

Koncom augusta sa na facebooku verejne priznal, že je gej, snahu o zmenu sexuálnej orientácie gejov a lesieb označil v príspevku za „absolútne škodlivú“ a za svoje skutky sa ospravedlnil.

„Bol som náboženský fanatik,“ povedal v nedávnom rozhovore pre Post and Courier. „Ľudia hovorili, že sa kvôli mne a veciam, ktoré som im vravel, pokúšali o samovraždu. Ľudia, ktorých poznám, teraz chodia kvôli mne na terapiu,“ ľutoval Game.

Na sociálnej sieti sa priznal, že ľuďom vravel, že homosexualita je „zlá a hriešna“. „Ľuďom (gejom a lesbám – pozn. red.) som hovoril, že pôjdu do pekla, ak s tým neprestanú. To bola zrejme najhoršia vec, akej som sa dopustil,“ napísal Game na sociálnej sieti.

Hovoria o zvrátenosti

Odhaduje sa, že v Spojených štátoch podstúpilo konverznú (averzívnu) terapiu asi 700-tisíc ľudí, z toho polovica v detskom veku. Propagujú ju najmä nábožensky veriaci, ktorí sú presvedčení, že „homosexuálne správanie je nezriadené“ a „odporuje prirodzenému zákonu“.

Napríklad v Katechizme Katolíckej cirkvi sa o homosexuálnych vzťahoch píše ako o „veľmi závažnej zvrátenosti“. V liste biskupom katolíckej cirkvi o pastoračnej starostlivosti o homosexuálne osoby sa zase uvádza, že hoci náklonnosť homosexuálnej osoby nie je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

LGBTI

Teraz najčítanejšie