Denník N

Už len tri dni môžete nominovať výnimočných učiteľov na cenu Dionýza Ilkoviča. Odmeňte tých, na ktorých iní zabúdajú

Finalisti Ceny Dionýza Ilkoviča 2018 (zľava Iveta Štefančínová, Ľubomír Konrád, Jana Plichtová)
Finalisti Ceny Dionýza Ilkoviča 2018 (zľava Iveta Štefančínová, Ľubomír Konrád, Jana Plichtová)

Kvalitu školy určujú aj kvalitní a jedineční učitelia. Adekvátne ohodnotenie či vďaka za ich prácu, ktorej často venujú svoj voľný čas, sa im však nedostáva. Do 22. septembra máte možnosť to zmeniť a nominovať pedagogických aj nepedagogických pracovníkov, ktorí sprístupňujú mladým generáciám prírodné vedy. Spraviť tak môžete na stránke www.cenadi.sk .

Keď povolanie nie je povinnosťou ale poslaním

Vraví sa, že priemerný učiteľ rozpráva; dobrý učiteľ vysvetľuje; výborný učiteľ ukazuje, no a ten najlepší inšpiruje. Cena Dionýza Ilkoviča oceňuje práve tých najlepších, ktorí svojim prístupom nielen inšpirujú, ale svoje povolanie vnímajú ako poslanie. Časom, vedomosťami a aktivitou prispievajú k rozvoju mimoškolskej činnosti na základných a stredných školách. v profilových predmetoch matematika, informatika, fyzika a chémia. Určená je ako pre učiteľov tak aj pre vychovávateľov a nepedagogických dobrovoľníkov, ktorým záleží na kvalite.

Zaslúžia si viac

Spomínate si na učiteľa, ktorý vo vás prebudil záujem o niektorú z prírodných vied? Premýšľali ste niekedy, že by ste mu chceli poďakovať nielen za odovzdané informácie, ale aj za prístup a všetok čas, ktorý vám venoval?

Povedali ste si niekedy ako riaditeľ, aké máte šťastie, že práve on či ona pracuje na vašej škole?

Príbeh Ivety Štefančínovej, finalistky CDI 2018, pôsobiacej na Gymnáziu Jána adama Raymana v Prešove

Ak ste na niektorú z otázok odpovedali áno, na stránke Ceny Dionýza Ilkoviča www.cenadi.sk môžete vďaku vyjadriť nomináciou. Pár minút vášho času ako malá odmena za hodiny, ktoré do vás a ďalších generácii investujú pedagógovia, ktorí menia svet. Učitelia Okrem uznania dostanú finalisti CDI vecné ceny a rozdelia si finančnú odmenu v celkovej hodnote 6 000€. Ukončenie nominačného procesu sa blíži, čas máte už len do 22. septembra 2019.

Kultúra, Slovensko, Veda

Teraz najčítanejšie