Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Danko si vymyslel ďalšiu katastrofu, celá koalícia je po dnešku za

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Danko si vymyslel ďalšiu katastrofu, celá koalícia je po dnešku za. 2. Za slušné Slovensko a klimatický protest k sebe majú blízko. 3. Slovensko je vo svete Černáka a tajných služieb drsné miesto na život

Audi prináša Majstrovský bonus. Získajte množstvo výhod na všetky modely.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Bolívia, Honduras, Kamerun a Tunisko, Ficov a Dankov vzor

Vládna koalícia sa nebezpečne blíži k predĺženiu moratória na zverejňovanie prieskumov verejnej mienky pred voľbami. So zlým nápadom zmeniť limit zo 14 na 30 dní pôvodne prišiel Andrej Danko. Po ňom predĺženie pripustil Most-Híd a teraz sa pridal aj Robert Fico.

„Ja by som dal 60 dní, pokojne,“ vyhlásil na piatkovej tlačovke s tým, že „manipulácia s prieskumami verejnej mienky je očividná.“

Táto vládna koalícia už ukázala, že nemá problém meniť volebné pravidlá na poslednú chvíľu. Preto hrozí, že aj sprísnenie moratória stihne odhlasovať tak, aby platilo už pred februárovými voľbami.

S vládnou väčšinou do rozvojového sveta

Už teraz pritom Slovensko patrí medzi 14 krajín na svete s najprísnejším zákonom. Keby sa limit zdvihol na 30 dní, pridali by sme sa k štyrom štátom s najstriktnejším prístupom, ktoré majú embargo na prieskumy 30 a viac dní. Sú nimi „bašty demokracie“ Bolívia, Honduras, Kamerun a Tunisko.

Na predstavu, do akej spoločnosti nás Danko s Ficom a Bugárom ťahajú:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie