Denník N

Podpredsedníčka SaS Kiššová: Dnes mám obavu, či by bol Sulík dobrým premiérom

Jana Kiššová. Foto N - Tomáš Benedikovič
Jana Kiššová. Foto N – Tomáš Benedikovič

Richard Sulík explicitne povedal, že nebude na kandidátke s Galkom a Rajtárom, mne ponúkol tretie miesto, hovorí Jana Kiššová.

Dlhé roky jeden z najbližších spojencov Richarda Sulíka, dnes jeho kritička. Podpredsedníčka Slobody a Solidarity (SaS) Jana Kiššová (44) vysvetľuje svoj pohľad na spor v strane.

Vaša kolegyňa, predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová, po pondelkovej republikovej rade SaS povedala, že ona, vy, Jozef Rajtár, Ľubomír Galko a ďalší traja členovia „nebudú na 99 percent kandidovať za SaS“. Už si balíte veci z Liberálneho domu?

S balením by som ešte počkala. Naše snahy smerujú k tomu, aby na kandidátke boli všetci kľúčoví ľudia, ktorí s nami desať rokov budovali stranu a bojovali proti mafii a korupcii. O kandidátke budú rozhodovať členovia na najbližšom mimoriadnom kongrese.

Čo sa v pondelok v centrále SaS udialo?

Požiadali sme o zvolanie republikovej rady, na ktorej by sa preberala kandidátka do volieb. Po minulé roky to bolo vždy tak, že kandidátku riešilo predsedníctvo a následne republiková rada, na ktorej sa podarilo dospieť k finálnej verzii. Príliš veľký priestor na diskusiu však nebol. Richard nám povedal, že je zvolaný mimoriadny kongres a kandidátka sa bude tentoraz schvaľovať tam.

Čo znamená spojenie „nebol príliš veľký priestor na diskusiu“? Predseda uťal debatu a povedal, že všetko sa vyrieši na kongrese?

Asi tak.

Vaša platforma už pred republikovou radou v pondelok napísala, že Sulík je proti tomu, aby boli na kandidátke Jozef Rajtár a Ľubomír Galko. Ide ešte o niekoho, alebo je problém len v týchto dvoch menách?

Richard sa explicitne vyjadril, že buď bude na kandidátke on, alebo oni dvaja. Považujem to za absurdnú situáciu. Preto za seba hovorím, že ak by títo dvaja

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

SaS

Slovensko

Teraz najčítanejšie