Denník N

Ako si asi Pellegrini s Ficom vyjasnili Mazureka

Foto – TASR
Foto – TASR

Fico si o Mazurekovi ozaj myslí to, čo povedal, a nemieni sa od svojich slov dištancovať a už tobôž nie sa za ne ospravedlňovať.

Jediný akceptovateľný spôsob vyjasnenia si názorov premiéra a predsedu Smeru na fašistu s určitosťou nenastane. Robert Fico nenahrá na svoj Facebook nové video, v ktorom by korigoval to predošlé a povedal čosi v duchu: „Pekný deň, prehnal som to, ten Mazurek nemá s tými rečami o Cigánoch, pardon, o Rómoch, pravdu a pokojne nech je teda potrestaný.“ Takéto sci-fi nikto nenatočí.

A preto, ak sa na lícach Petra Pellegriniho opäť objavili povestné jamky a dozvedeli sme sa, že si to so šéfom (tak to nepovedal, tak to však hovoria Bödör s Kočnerom) prešli a vyjasnili, bez toho, aby nám dal vedieť, ako si to prešli a ako vyjasnili, nemá to nijakú relevanciu.

Je neuveriteľné, ako čas otupuje naše zmysly a schopnosti rozlíšiť, kde je červená čiara. Len si to skúste predstaviť: je krátko po voľbách v marci 2016, práve vzniká vláda Smeru, SNS, Mosta-Híd, vtedy ešte aj Siete. Vedú sa reči o sociálnej demokracii (ešte nie o zotieraní prachu z pamätníkov SNP, akoby najmä to bolo prejavom antifašizmu), budovatelia koalície ako hrádze proti extrémizmu sa ešte nestihli naplno prejaviť.

A do toho by najsilnejší muž, suverén a čoskoro staronový premiér Fico nahral na Facebook video v duchu, že akýsi Mazurek možno nemusel vrieskať na ulici ako pavián po vydesenej rodine z Blízkeho východu s malými deťmi, ale keď sa to tak vezme, a keď už si chlapec zavrieskal, treba si naliať čistého vína a uznať, že má pravdu. Pretože „tým moslimom, Arabom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Peter Pellegrini

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie